Inwestycje

2019-08-08 17:06:56 (2019-08-08 17:06:56)

Eiffage: wiecha nad DL Center Point II Katowice

Eiffage: wiecha nad DL Center Point II Katowice

Zakończone zostało betonowanie stropu nad czwartym piętrem nowego biurowca. Prace wykonane zostały kilka tygodni przed terminem wskazanym w pierwotnie ustalonym harmonogramie. Budynek ma osiągnąć stan surowy zamknięty przed końcem bieżącego roku.

Inwestorem DL Center Point II Katowice jest firma DL INVEST GROUP. Nowy biurowiec stanowi dominantę przestrzenną okolicy. Jest obiektem o wyróżniającej się architekturze. Niższy, czterokondygnacyjny segment A połączony jest z pięciokondygnacyjnymi segmentami B i C przez charakterystyczny, trzykondygnacyjny szklany łącznik, obejmujący główne wejście. Na podziemnym jednokondygnacyjnym parkingu przewidziano 154 miejsca postojowe. Dodatkowych 185 miejsc postojowych zaplanowano na parkingu naziemnym.

Biurowiec powstaje w Katowicach, na 1,5 ha działce, położonej pomiędzy Aleją Walentego Roździeńskiego i ul. Wrocławską. Powierzchnia użytkowa najmu DL Center Point II Katowice wyniesie łącznie niemal 22 500 m2. Z tej puli aż 11,9 tys. m2 stanowić będzie przestrzeń biurowa na wynajem, a ponad 3 tys. m2 przeznaczone zostało na handel i usługi.

Realizacja w liczbach:
Adres inwestycji: ul. Wrocławska, Katowice
Liczba kondygnacji: 6 (5 nadziemnych, 1 podziemna)
Kubatura – część naziemna: 81 656 m3
Kubatura – część podziemna: 21 371 m3
Powierzchnia całkowita (łącznie): 24 681 m2
Planowany termin odbioru: przełom I kwartał 2020 r.
Projekt architektoniczny: Ostrowscy Architekci
Generalny wykonawca: konsorcjum spółek Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
Zamawiający: DL INVEST GROUP PM S.A.
Inwestor: DL Invest Group


 

EIFFAGE – jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie, która na całym świecie zatrudnia ponad 70 tysięcy pracowników. Jej roczna sprzedaż sięga 16,6 mld euro. Grupa Eiffage w Polsce działa od ponad 30 lat. Jest reprezentowana przez firmy Eiffage Polska Budownictwo, Eiffage Polska Serwis oraz Eiffage Immobilier Polska.
Spośród kilkuset realizacji Eiffage w Polsce, do najważniejszych należą: POSNANIA – zdobywca certyfikatu BREEAM International New Construction, OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy Radisson Blu w Zakopanem, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Browary Warszawskie”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie, konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno i hala logistyczna dla VW Poznań w Antoninku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.eiffage.pl

Źródło:

Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2019 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz