Totalbud wznosi „Biały Dom” na stołecznej Białołęce

Inwestycje

2019-07-29 17:23:37 (2019-07-29 17:23:37)

Totalbud wznosi „Biały Dom” na stołecznej Białołęce

Totalbud wznosi „Biały Dom” na stołecznej Białołęce

Mimo specyficznych warunków geologicznych na warszawskiej Białołęce trwają intensywne roboty na budowie „Białego Domu” będącego inwestycją mieszkaniową Kompanii Domowej. Warszawska spółka Totalbud SA, jako generalny wykonawca, prowadzi budowę zgodnie z harmonogramem. Obiekt stanie na działce o pow. 3808 mkw. Powierzchnia użytkowa mieszkań i lokali usługowych osiągnie 9,65 tys. mkw. Urozmaicony architektonicznie obiekt będzie liczył od siedmiu do 16 kondygnacji naziemnych.

Wybrane aspekty realizacji „Białego Domu” relacjonuje kierownik budowy z ramienia Totalbudu Łukasz Kaźmieruk: „W warunkach typowych dla tej części Białołęki mieliśmy w wykopie fundamentowym liczne i duże przewarstwienia wody z piaskiem. Dlatego też grunt został zabezpieczony ściankami Larsena i rozporami. Fundament w technologii białej wanny i ściany zewnętrze z odpowiedniego betonu wodoszczelnego pozwolą całkowicie pozbyć się problemu wody na budowie. Ta część Warszawy ma swoją dużą specyfikę geologiczną i każdy budujący tutaj generalny wykonawca musi brać pod uwagę zastosowanie różnych najnowocześniejszych rozwiązań z naszej branży”.

Ze względu na rodzaj gruntu, ale także zróżnicowanie architektoniczne obiektu, dwa obszary budowy zostały wzmocnione palami CFA. Mówi zastępczyni kierownika budowy z ramienia Totalbudu Magdalena Szlendak: „162 pale zastosowano pod 16-kondygnacyjną dominantą, natomiast 84 znalazły się pod patio. Zapewnią one nie tylko mocną stabilizację płyty fundamentowej. Na finał budowy nie dopuszczą one także do wypychania przez dominantę mniejszych i niższych części tego obiektu, jak również jego patio. Gdy ogląda się pobliskie budynki mieszkalne sprzed lat zbudowane bez głębszych wykopów wówczas przykłady tego typu technologii pokazują, jak szybki i jakościowy jest rozwój technik budowlanych”.

„Biały Dom” będzie miał dwie kondygnacje garaży podziemnych na 183 miejsca parkingowe. Wysokość obiektu będzie się wahała od 22,5 do 50 m. Kubatura wyniesie 70,3 tys. m³. Jak stwierdza deweloper będzie to najwyższy budynek w dzielnicy. Pomieści on 174 mieszkania o metrażach od 30 do 87 mkw. Powierzchnia biologicznie czynna inwestycji wyniesie 21,91 proc.

Na obecnym etapie budowy zakończone są roboty ziemne wraz z palowaniem i wzmocnieniem gruntu. Dobiega końca budowa płyty fundamentowej. Realizacja wkracza w etap konstrukcji żelbetowych, co zajmie kilka najbliższych miesięcy. Cały proces technologiczny na budowie będzie determinowała dominanta i jej wpływ na różnego rodzaju parametry. Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec 2021 roku.

Źródło:

Totalbud

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz