wolaRE nagrodzone w Rankingu najlepszych inwestycji rynku pierwotnego

Nieruchomości

2019-07-18 16:46:23 (2019-07-18 16:46:23)

wolaRE nagrodzone w Rankingu najlepszych inwestycji rynku pierwotnego

wolaRE nagrodzone w Rankingu najlepszych inwestycji rynku pierwotnego

Osiedle wolaRE, powstające przy ul. Ostroroga 21 w Warszawie, zajęło II miejsce wśród stołecznych inwestycji w „Rankingu najlepszych inwestycji deweloperskich II kwartału 2019 roku”. Ranking powstał w oparciu o wyniki konkursu zorganizowanego przez portal RynekPierwtony.pl. wolaRE to już czwarty projekt w portfolio BPI Real Estate Poland wyróżniony w rankingach portalu. Projekt realizowany jest we współpracy z ACTEEUM Group.

Celem rankingu jest promocja najciekawszych inwestycji realizowanych przez solidnych i doświadczonych deweloperów w Polsce. Powstał w oparciu o zachowania ponad 310 000 użytkowników na portalu RynekPierwtony.pl, którzy w ostatnim kwartale wykazywali zainteresowanie najbardziej atrakcyjnymi inwestycjami. W konkursie udział wzięły projekty realizowane w 18 największych miastach Polski, m.in: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Aktywności użytkowników mające wpływ na wynik rankingu to zaangażowanie i podejmowanie akcji na stronie m.in. odsłonięcie numeru telefonu dewelopera. Działania internautów sprawiły, że osiedle wolaRE zajęło II miejsce wśród najlepszych inwestycji deweloperskich w Warszawie.

wolaRE to nowoczesny 6-piętrowy budynek, w którym powstanie 231 lokali mieszkalnych o atrakcyjnym rozkładzie i w poszukiwanych metrażach. W ofercie inwestycji znajdują się mieszkania dopasowane do różnorodnych potrzeb klientów o powierzchniach od 28 do 83 mkw. Do każdego z lokali, niezależnie czy będzie to studio, czy wygodne rodzinne mieszkanie przynależeć będzie balkon lub loggia. Projekt osiedla wolaRE dopasowany jest do zabudowy dzielnicy i jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland na warszawskiej Woli.

Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie wolaRE powstały budynki Wola Tarasy oraz Wola Libre.
Realizowany wspólnie przez BPI i Acteeum projekt to idealne miejsce dla ludzi lubiących miejski styl życia. Lokalizacja zaledwie 4 km od centrum gwarantuje bliskość miasta oraz doskonałe połączenia komunikacyjne umożliwiające dotarcie do centrum w niecałe 10 minut. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do bogatej oferty kulturalnej dzielnicy i stolicy oraz duży potencjał do rozwoju usług.

Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace na poziomie 4 piętra. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na 2020 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma CFE Polska.
Więcej informacji na http://wolare.pl/

Wcześniejsze edycje Rankingu najlepszych inwestycji Rynku Pierwotnego także uwzględniały warszawskie realizacje BPI Real Estate Poland. W 2017 r. osiedle Wola Libre uzyskało wyróżnienie dla najlepszej inwestycji w Polsce oraz zajęło I miejsce wśród najlepszych inwestycji w stolicy.
BPI Real Estate Poland realizuje w Warszawie również inwestycję Rezydencja Barska, która powstaje na Ochocie. Deweloper prowadzi także inne ciekawe projekty w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstaje osiedle Vilda Park, natomiast we Wrocławiu kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce.
O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań.

W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstaje kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany.

W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Aktualnie realizowane inwestycje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce powstający przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Dwa najnowsze projekty dewelopera realizowane są w Warszawie. Pierwszy z nich o nazwie Rezydencja Barska, powstaje na Ochocie. Kolejny to inwestycja wolaRE realizowana na warszawskiej Woli w ramach współpracy z ACTEEUM Group.


 

O ACTEEUM GROUP
Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, począwszy od dokonania rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów oparte jest na wieloletnim doświadczeniu firmy i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego przy projektach typu retail. Współpracownicy Acteeum mając różnorodne zaplecze zawodowe i doświadczenie w pracy dla firm mających swoje korzenie w branży deweloperskiej potrafią trafnie prognozować pozycję sprzedawców detalicznych, firm budowlanych, klientów, inwestorów, instytucji finansowych.
Spółka  jest  partnerem biznesowym  dużych  firm instytucjonalnych, m.in. Equilis Europe, CBRE Global Investors, Immofinanz AG, NepiRockcastle, jak również  współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Zainteresowanie Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Poprzez słowa: ‘działanie’ oraz ‘zespół’ tworzące nazwę Acteeum, firma  jest gotowa wspierać partnerów otwartych na idee wspólnych przedsięwzięć pozostając zawsze skoncentrowaną na znalezieniu optymalnego rozwiązania w odpowiedzi na wyzwanie, jakie stawia proces deweloperski.

Źródło:

Acteeum Group

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz