Nieruchomości

2019-07-16 17:22:36 (2019-07-16 17:22:36)

Wrocławski architektoniczny diament zmienia właściciela

Wrocławski architektoniczny diament zmienia właściciela

Od lat obserwujemy dynamiczny rozwój miast regionalnych w Polsce. Zarówno Kraków, jak i Wrocław mają już ponad 1 mln mkw., dostępnej nowoczesnej powierzchni biurowej. Rynki regionalne wzbogacają się o prestiżowe obiekty klasy A, które przyciągają uwagę zagranicznych inwestorów. Podobnie było w przypadku Diamentum Office we Wrocławiu, zrealizowanym przez Cavatina Holding S.A., które w czerwcu br. zmieniło właściciela.

Diamentum Office, usytuowany w biznesowej dzielnicy Wrocławia, wyróżnia się m.in. wyjątkową frontową elewacją inspirowaną strukturą diamentu. Ośmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 9 tys. mkw. został oddany do użytku w 2018 r. i dysponuje certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest firma Cavatina Holding S.A., która sprzedała budynek funduszowi Benson Elliot. Podczas transakcji właściciela obiektu wspierała agencja doradcza CBRE, która pełni również funkcję wyłącznego operatora procesów najmu powierzchni biurowych w budynku.

- Wrocławski Diamentum Office podobnie jak pozostałe obiekty komercyjne wchodzące w portfolio Cavatina Holding S.A. zaprojektowany został przez Nasz wewnętrzny zespół architektów. W tym roku budynek uzyskał także nagrodę TOPBuilder. Wierzymy, że Diamentum Office podnosi poprzeczkę nie tylko dla poziomu projektów architektonicznych w miastach regionalnych, ale też jakości realizowanych biurowców w całej Polsce. W portfolio Benson Elliot będzie on lśnił niczym prawdziwy diament – komentuje Daniel Draga, Członek Zarządu, CFO Cavatina Holding S.A.

Dzięki dobrej lokalizacji na obszarze Wrocławskiego Parku Przemysłowego, najemcy Diamentum Office cieszą się doskonałą komunikacją z centrum miasta oraz łatwym dostępem do ścieżek rowerowych. Zmotoryzowanym budynek oferuje 100 miejsc postojowych na parkingu podziemnym.

– Sprzedaż Diamentum Office jest pierwszą transakcją instytucjonalnej sprzedaży dla Cavatiny. Mieliśmy przyjemność współpracować z developerem od początku procesu, świadcząc kompleksowe usługi doradztwa transakcyjno-inwestycyjnego zwieńczonego zakupem budynku przez Benson Elliot. Cavatina jest spółką o wyłącznie polskim kapitale, co jest olbrzymią rzadkością biorąc pod uwagę działanie na tak dużą skalę na rynku, który jest mocno zdominowanym przez kapitał zagraniczny.

Światowa jakość budynków klasy A budowanych przez Cavatine oraz strategiczne lokalizacje nieruchomości na kluczowych polskich rynkach przyciąga uwagę nie tylko najemców, ale i inwestorów – pozwala to spółce szybko budować silną pozycję w tak konkurencyjnym środowisku międzynarodowych graczy.  komentuje Michał Stanisławski, Investment Properties, CBRE. I dodaje: Obserwujemy w CBRE wyraźny wzrost aktywności w miastach takich jak Worcław czy Kraków. Dostępność produktów wysokiej jakości powoduje przyciąganie kapitału dotychczas obecnego w Warszawie czy nawet wyłącznie na rynkach zagranicznych.

Źródło:

CBRE, foto: Cavatina Holding S.A.

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz