Infrastruktura

2019-07-08 16:48:23 (2019-07-08 16:48:23)

Dekpol zakończył realizację projektu Port Kopytkowo

Dekpol zakończył realizację projektu Port Kopytkowo

Kolejna inwestycja w ramach generalnego wykonawstwa Dekpolu została zakończona. W Kopytkowie, przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą wojewódzką nr 231, ok. 80 km od Gdańska, powstał nowoczesny MOP czyli kompleks dla podróżnych i kierowców. Oficjalne otwarcie Portu Kopytkowo odbyło się w pierwszy weekend lipca.

Dekpol zakończył budowę MOP-u (miejsca obsługi podróżnych) w Kopytkowie przy autostradzie A1 i DW91, na trasie Warszawa – Łódź – Gdańsk. Port Kopytkowo to wyjątkowe miejsce dedykowane dla kierowców i podrożonych. Na terenie kompleksu wybudowano hotel, restaurację, bar ze strefą gier, centrum SPA, siłownię, pralnię, plażę, miejsca do grillowania, a także rozbudowaną strefę obsługi samochodów, w tym stację paliw, parking, myjnię TIR, serwis samochodów czy ładowarki pojazdów elektrycznych.

Przejęcie placu budowy przez Dekpol i rozpoczęcie prac miało miejsce w sierpniu 2017 roku. Na zakres robót budowlanych w Porcie Kopytkowo składało się kilka etapów. Pierwszy z nich stanowiła budowa stacji benzynowej BP. Przekazanie tego obiektu inwestorowi nastąpiło już w styczniu 2018 roku. Kolejną fazą projektu było powstanie hotelu z 52 pokojami. Dla osób potrzebujących odpoczynku w budynku powstała również strefa SPA. Część noclegowa zastała połączona ze strefą gastronomiczną, na którą składa się restauracja i bar.

Następny etap budowy stanowiła nowoczesna, czterostanowiskowa myjnia dla tirów, a w ostatnim etapie wykonane zostały liczne miejsca postojowe. W sumie powierzchnia parkingowa przy Porcie Kopytkowo stanowi około 50 tysięcy m2 i jest w stanie pomieścić nawet 250 samochodów ciężarowych. Dekpol odpowiedzialny był również za budowę dróg dojazdowych i przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej. Prace budowlane zostały zakończone w kwietniu br., a podpisanie protokołu końcowego nastąpiło pod koniec czerwca.

W miniony weekend miał miejsce Zlot Kierowców Zawodowych połączony z imprezą z okazji oficjalnego otwarcia Portu Kopytkowo. W ramach wydarzenia odbyły się liczne pokazy, konkursy i występy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci jak malowanie twarzy czy dmuchawce. Na scenie zagościły m.in. takie zespoły jak Dejw, 2 plus 2 czy Weekend.


Grupa Kapitałowa Dekpol S.A. dynamicznie rozwija się w branży budowlano-deweloperskiej oraz w produkcji sprzętu do maszyn budowlanych. Firma powstała w 1993 r. Posiada nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Działalność Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres działania. Firma posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, logistycznych, handlowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska.

Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne. Dekpol S.A. jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska, która od początku 2019 roku prowadzona jest w formie wydzielonej  zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) w ramach spółki Dekpol Deweloper Sp. z o.o. Firma posiada ugruntowaną pozycję lidera branży w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło:

Dekpol S.A.

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz