SO EASY SYSTEM dostarczyła systemy okienne i fasadowe dla Szpitala Południowego

Eko Inwestycje

2019-06-04 16:33:16 (2019-06-04 16:33:16)

SO EASY SYSTEM dostarczyła systemy okienne i fasadowe dla Szpitala Południowego

SO EASY SYSTEM dostarczyła systemy okienne i fasadowe dla Szpitala Południowego

Dobiega końca budowa Szpitala Południowego, jednej z najważniejszych i najnowocześniejszych inwestycji użyteczności publicznej w Warszawie. Podczas jego realizacji wykorzystano nowoczesne, systemy okienne firmy So Easy System – So Easy SETH i Hercules oraz system fasadowy Kratos. Dzięki zastosowaniu aluminiowych rozwiązań So Easy System w budynku zapewnione zostały najlepsze parametry techniczne pod względem cieplnym i akustycznym, a jego bryła zyskała efektowną i funkcjonalną elewację.

Rozwiązania SO EASY SYSTEM zostały zastosowane w Szpitalu Południowym .W I etapie, podczas prac konstrukcyjnych z systemów SO EASY wykonanych zostało 1100m2 okien. W II-powstała licząca 4120m2 efektowna fasada z wpinanymi oknami.

Zastosowane podczas realizacji technologie cechują się bardzo dobrymi parametrami funkcjonalnymi i technicznymi, plasującymi je w segmencie rozwiązań energooszczędnych. Współczynnik przenikania ciepła w systemach SO EASY wynosi mniej niż 0,9W/(m2K). Okna mają również najniższe parametry przepuszczalności powietrza w klasie 4 oraz zapewniają wodoszczelność na poziomie do 2250 Pa. Dzięki temu powstały budynek będzie zapewniał swoim użytkownikom oszczędność energii oraz, niezmiernie ważne, ciepło i ciszę. Dzięki zastosowaniu niezwykle smukłych (szerokość ramy 83mm) profili albuminowych o zminimalizowanej szerokości, pomieszczenia budynku będą też lepiej doświetlone światłem dziennym.

Fasady wykonane zostały w systemie Kratos. Atutem tego rozwiązania, poza parametrami izolacyjność termicznej, jest swoboda kształtowania powierzchni elewacji i w pełni zintegrowane wygodne stosowanie wpinanych w fasadę okien i drzwi. Rozwiązania systemu Kratos cechują się wysoką odpornością na wiatr (2400Pa) oraz izolacyjnością termiczną U, na poziomie 1,3. Parametry systemu potwierdzone są certyfikatem CWCT.

- Nasze okna spełniają wszystkie, najbardziej rygorystyczne wymogi prawa budowlanego- mówi Tomasz Weśniuk, Prezes firmy So Easy System.- To rozwiązania niskoenergetyczne, trwałe i niezwykle odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Łatwa konserwacja i utrzymanie ich czystości, przez fakt, że w naszych systemach nie stosujemy uszczelki centralnej, jest szczególnie ważna w inwestycjach, które ze swojej natury muszą spełnić również szereg rygorystycznych warunków.

Bardzo dobre parametry techniczne systemów SO EASY, w tym w szczególności w zakresie przenikalności cieplnej, zostały potwierdzone przez Europejski Urząd Patentowy, który przyznał produktom firmy SO Easy System ochronę patentu europejskiego.


SO EASY SYSTEM sp. z o.o.- firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji aluminiowych systemów okiennych i drzwiowych SO EASY (Seth, Hapi, Chepri, Mut, Scand, Open Out, systemy drzwiowe Maat). W ofercie firmy są również systemy BLYWEERT: fasadowe (Kratos, Triton) oraz okienne (Apollo, Hercules, Triton) i drzwiowe (Hercules, Kolos, Harmonia, Hestia, Notus, Triton).
Firma istnieje od 2008 roku i stanowi część belgijskiego holdingu SO EASY BVBA. W latach 2008- 2018 prowadziła działalność pod marką Blyweert Aluminium. W 2018 r. w związku z dynamicznym rozwojem i w wyniku prowadzonej polityki ekspansji, zmieniła nazwę na SO EASY SYSTEM sp. z o.o. W 2019 roku SO EASY BVBA podpisała umowę joint-venture (50/50) z Deceuninck Group, na mocy której aluminiowe rozwiązania technologiczne SO EASY staną się częścią oferty handlowej Deceuninck.

Siedziba, biuro projektowe i zakład produkcyjny SO EASY SYSTEM Sp. z o.o. znajdują się w Czosnowie pod Warszawą.
Systemy aluminiowe So Easy System są chronione patentami oraz posiadają międzynarodowe i polskie certyfikaty techniczne (min. CWCT, ITB, PKN ). W maju 2019 roku Europejski Urząd Patentowy przyznał technologii SO EASY ochronę petentem europejskim.

Źródło:

SO EASY SYSTEM

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz