Nieruchomości

2019-04-26 16:40:01 (2019-04-26 16:40:01)

Inwestycja, która zmienia oblicze Uzdrowiska Szczawnica

Inwestycja, która zmienia oblicze Uzdrowiska Szczawnica

Latem tego roku Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o Pieniny Grand – nowy obiekt Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica. Lustrzana bryła pomieści 119 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, luksusową strefę SPA wraz ze strefą medyczną, 2 restauracje oraz sale konferencyjne. Nowoczesna i ekologiczna wieża wyrasta ze zbocza Parku Górnego będącego centrum miasta.

Pieniny Grand to kolejny element szeroko zakrojonej rewitalizacji, którą od 14 lat realizuje rodzina Mańkowskich, potomkowie hr Adama Stadnickiego – modernizatora i popularyztora Uzdrowiska Szczawnica. W ramach działalności rodziny Mańkowskich sukcesywnie przywracana jest  unikatowa, zabytkowa architektura kurortu. Do tej pory odbudowie, bądź renowacji zostały poddane: Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Cafe Helenka, willa pod Modrzewiami, willa Marta, Muzeum Uzdrowiska oraz słynny Dworek Gościnny. We współpracy z miastem zrealizowano również projekt rewitalizacji Parku Dolnego i Górnego. Rewitalizacja szczawnickiego kurortu trwa w dalszym ciągu, na najbliższe lata planowane jest sukcesywne przywracanie kolejnych obiektów. Kolejnym obiektem poddanym gruntownemu remontowi jest Hotel Hutnik, który po skończeniu prac zyska nowe życie jako Pieniny Grand.

Pieniny Grand to najnowocześniejsze rozwiązania i nowa jakość w ofercie Uzdrowiska. W miejscu dawnego hotelu Hutnik powstaje doskonale zaprojektowany ekologiczny budynek, który wyróżnia się nie tylko na tle szczawnickich obiektów, ale również na hotelowej mapie Polski. Wysoki na 12 pięter łączy nowoczesny design z subtelnymi detalami opartymi o tradycję i lokalny folklor. Na samym szczycie budynku umiejscowiono Sky Bar, pozwalający cieszyć się panoramą Pienin. Kompleks będzie łączyć kilka funkcji – centrum biznesowego, nowatorskiego SPA nastawionego na holistyczne podejście do potrzeb gościa oraz wyjątkowego obiektu wypoczynkowego dostosowanego dla wszystkich, również osób z niepełnosprawnościami. Dla potrzeb tej grupy przygotowano specjalnie zaprojektowane pokoje.

Strefa SPA będzie zajmować 2000 m2 i obejmować gabinety lekarskie oraz zabiegowe, zaplecze fitness, a także sferę basenową, która będzie wyróżniać się wysokim sklepieniem bardziej przywodzącym na myśl katedrę niż obiekt rekreacyjny. Wystrój i infrastruktura ma za zadanie wprowadzić wypoczywającego w stan głębokiego relaksu. SPA będzie oferować zabiegi zarówno z zakresu medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej indywidualnie dobrane przez lekarzy i specjalistów dla każdego gościa. W portfolio SPA znajdą się również kompleksowe programy regeneracyjne przeznaczone dla sportowców.
Obiekt wraz z pozostałą infrastrukturą Uzdrowiska Szczawnica zapewni również bazę konferencyjno-noclegową, która pozwala zorganizować pełen przekrój wydarzeń – od prezentacji nowych produktów, przez wyjazdy integracyjne, aż do kongresów.
Koniec prac budowlanych planowany jest na III kwartał 2019 roku. 


Funkcjonowanie Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica nawiązuje do idei przeświecających poprzedniemu właścicielowi uzdrowiska - Adamowi hr Stadnickiemu, przodka dzisiejszych właścicieli, rodzinie Mańkowskich. Opiera się ona na koncepcji stworzenia w Szczawnicy kurortu z pełną gamą zabiegów i dostępem do komfortowych sanatoriów, a także z bogatym zapleczem infrastrukturalnym z restauracjami i hotelami o najwyższym standardzie usług.

Działalność Grupy koncentruje się w sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz turystycznym. Istotne znaczenie dla Grupy ma również szeroka aktywność w zakresie mecenatu sztuki oraz rozwoju kultury, a także wspieranie i promocja regionalnego dziedzictwa. Grupa wspiera także rozwój lokalnych sportowców oraz klubów sportowych. Ponadto, bierze aktywny udział w rewitalizacji miasta jako kurortu.

Intensywna aktywność inwestycyjna właścicieli, przyniosła uzdrowisku wiele znaczących projektów, które były realizowane na przestrzeni ostatnich 12 lat. Dzięki tym działaniom Uzdrowisko Szczawnica stała się turystycznym sercem Pienin oraz rozwija swoje uzdrowiskowe walory.

Źródło:

Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz