Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie z odnowionym holem. Remont wsparła Ceramika Paradyż

Inwestycje

2019-04-14 15:01:13 (2019-04-14 15:01:13)

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie z odnowionym holem. Remont wsparła Ceramika Paradyż

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie z odnowionym holem. Remont wsparła Ceramika Paradyż

Hol główny Centrum Zdrowia Dziecka doczekał się pierwszego gruntownego remontu od 42 lat. Do odnawiania przestrzeni dołączyła Ceramika Paradyż, która przekazała na ten cel ponad 230 metrów kwadratowych płytek ceramicznych z najnowszych kolekcji w wielkim formacie. Pomieszczenie zostało oficjalnie oddane do użytku w środę 11 kwietnia br.

Za inicjatywą odnowienia przestrzeni wspólnych Centrum Zdrowia Dziecka stoi Patrycja Piekutowska, wybitna skrzypaczka, której syn był pacjentem w szpitalu – Spojrzałam na Centrum Zdrowia Dziecka oczami dziecka. Dziecko nie widzi sprzętów podczas operacji, dziecko nie widzi tego, co najdroższe i najwspanialsze. Ale widzi, jak jedzie 27-letnią windą lub na rentgen korytarzem, który jest szary-bury, a sufit spada na głowę – tłumaczyła swoją motywację Piekutowska w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Remont Centrum Zdrowia Dziecka wsparła również Ceramika Paradyż, która przekazała ponad 230 m2 płytek gresowych w wielkim formacie z kolekcji Space – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki naszym płytkom mali pacjenci poczują się bardziej komfortowo w szpitalnych wnętrzach – mówi Katarzyna Pichola, specjalista ds. CSR Ceramiki Paradyż. – Pomaganie jest naturalnym dopełnieniem naszej działalności. Jako rodzinna firma szczególnie bliskie są nam inicjatywy, które pomagają osobom potrzebującym.

Komfortowe warunki dla dzieci i rodziców

Instytut „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” został otwarty w 1977 roku i od tego czasu zapewnia kompleksową opiekę medyczną dzieciom z całej Polski. Obecnie składa się z 26 oddziałów wyspecjalizowanych w poszczególnych działach medycyny. W ostatnich latach powstały nowe obiekty tj. Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych, Dziecięce Centrum Transplantacji, blok operacyjny. Inne Kliniki doczekały się modernizacji się m.in. Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Tegoroczne prace w holu głównym były pierwszym gruntownym remontem tej przestrzeni od momentu powstania Centrum Zdrowia Dziecka. – W IPCZD leczymy rocznie ponad 200 000 najciężej chorych dzieci z całego kraju, bardzo często ich pobyty w naszym szpitalu trwają od kilku tygodni do kilku miesięcy. ]

Bardzo nam zależy na stworzeniu komfortowych warunków dla dzieci i rodziców, takich jak nowy, kolorowy, wyremontowany hol, który już dzisiaj wywołuje uśmiech na twarzach naszych małych pacjentów i ich opiekunów – zaznacza dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. W celu zebrania środków na modernizację drugiego etapu części wspólnych szpitala, 15 marca w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się koncert charytatywny „Wielcy Artyści – Małym Pacjentom” z udziałem znanych na całym świecie polskich śpiewaków operowych: Artura Rucińskiego i Rafał Siwka, a zebrane z cegiełek środki będą przekazane na remont podjazdu dla karetek.

Pomoc dla stołecznego szpitala nie jest pojedynczym działaniem Ceramiki Paradyż. Firma co roku angażuje się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tylko w ostatnich dwóch latach przekazała także tysiące metrów swoich produktów m.in do ICZDMP w Łodzi, organizacji UNICEF czy dla poszkodowanych w nawałnicach, które pod koniec 2017 roku przeszły nad północną Polską.Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Źródło:

Ceramika Paradyż

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz