Wydarzenia

2019-04-10 16:51:37 (2019-04-10 16:51:37)

Świętuj Dzień Ziemi na placu Europejskim!

Świętuj Dzień Ziemi na placu Europejskim!

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi na placu Europejskim zaplanowano na niedzielę 14 kwietnia. Ghelamco Poland zaprasza wszystkich mieszkańców i gości stolicy na wyjątkowe spotkanie połączone z warsztatami ogrodniczymi oraz konkursem na najpiękniejszą aranżację donicy miejskiej.

Motywem przewodnim Dnia Ziemi 2019 jest ochrona zagrożonych gatunków. W jaki sposób można się do tego przyczynić? Przede wszystkim zachęcając do ograniczenia ilości produkowanych śmieci, które stanowią zagrożenie dla naturalnych ekosystemów. Warto też popularyzować wiedzę o zaletach diety roślinnej oraz szkodliwości stosowania pestycydów oraz herbicydów.

Wszyscy ogrodnicy amatorzy, którzy przybędą na warsztaty, będą mogli posłuchać wykładu o roślinach, otrzymać indywidualne porady oraz przejść krótki kurs rozpoznawania gatunków. Następnie każdy uczestnik samodzielnie zasieje nasiona i umieści je w przygotowanych przez organizatora doniczkach z makulatury. Każdy zestaw będzie dobrany tak, aby z łatwością można było uprawiać wysiane rośliny na balkonach i w ogródkach. Warsztaty zostaną dopasowane do każdej grupy wiekowej.

Na koniec odbędzie się konkurs polegający na przygotowaniu najpiękniejszej aranżacji donicy miejskiej. Obecni na placu uczestnicy wydarzenia zostaną podzieleni na kilka drużyn. Zadaniem każdej z nich będzie stworzenie donicy od podstaw, m.in. wykonanie drenażu, nasypanie podłoża, dobranie roślin oraz ich posadzenie. Oceniana będzie estetyka oraz technika.

Wysiane podczas warsztatów nasiona będzie można zabrać ze sobą do domu, a w ramach konkursu czekać będą niesamowite nagrody, m.in.: niepowtarzalny kosz z miksem kwiatów oraz wjazd na 41. piętro Warsaw Spire.

Tego dnia zostaną także uruchomione fontanny przy Warsaw Spire, a zatem sezon letni na placu Europejskim będzie można oficjalnie uznać za otwarty!


Dzień Ziemi na placu Europejskim
Niedziela (14 kwietnia), godz. 11-13, wstęp wolny

Źródło:

Ghelamco Poland

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz