Prezent dla mam z Gdańska od Budimeksu. W klinice neonatologii powstanie 29 Strefa Rodzica

Inwestycje

2019-03-19 17:34:17 (2019-03-19 17:34:17)

Prezent dla mam z Gdańska od Budimeksu. W  klinice neonatologii powstanie 29 Strefa Rodzica

Prezent dla mam z Gdańska od Budimeksu. W klinice neonatologii powstanie 29 Strefa Rodzica

Klinika Neonatologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku została wybrana do programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Będzie ona wyjątkowa. W nowo oddanym skrzydle szpitala powstaną aż dwie komfortowe przestrzenie dla rodzin.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny realizowany od 6 lat, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych miejsc przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Główna idea przyświecająca firmie Budimex SA to zwrócenie uwagi na to, jak ważna dla chorego dziecka jest obecność najbliższej osoby. Dziecko w szpitalu cierpi nie tylko z powodu choroby, lecz także odczuwa lęk związany z pobytem w obcym środowisku. Stała obecność rodziców daje poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza stres, co pozytywnie przekłada się na proces leczenia. Strefa Rodzica jest programem w całości finansowanym przez firmę Budimex SA.

W Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) przebywają noworodki, w tym wcześniaki i dzieci wymagające specjalistycznej opieki. Rodzice chorych dzieci powinni mieć możliwość przebywania z maluchami przez całą dobę. Mamy, będące w okresie połogu, nierzadko same potrzebują opieki medycznej i psychologicznej. Dlatego tak ważna jest komfortowa przestrzeń, która pozwoli mamom na kontakt z rodziną, przebywanie z dzieckiem poza szpitalną salą i pomoże w przejściu przez chorobę nowonarodzonego dziecka. W klinice znajduje się 45 łóżek, a rocznie przyjmowane jest tu 2500 małych pacjentów.

Klinika Neonatologii UCK została przeniesiona ze szpitala przy ul. Klinicznej do nowego skrzydła szpitalnego, którego głównym wykonawcą jest firma Budimex. Zbliżamy się do finału prac w gdańskim UCK. Postanowiliśmy na zakończenie realizacji kontraktu przekazać prezent dla małych pacjentów i ich rodzin. Strefa Rodzica to dodatkowe wsparcie dla szpitala w stworzeniu komfortowych warunków pobytu dla dzieci i ich opiekunów, podkreśla Katarzyna Wójcik, ekspert ds. Komunikacji Budimex SA.

Otwarcie pierwszej w tym roku Strefy Rodzica zostało zaplanowane na początek kwietnia bieżącego roku. Tradycyjnie już, w ostatnim etapie remontu, będą uczestniczyć wolontariusze Budimeksu, którzy pomogą w wykończeniu pomieszczenia.


Budimex dzieciom. Strefa Rodzica

Stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu społecznego „Strefa Rodzica” realizowanego przez Budimex SA. W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią ilość składanych łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi. Główne założenia programu Strefa Rodzica to: zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodziców z dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dzieci w szpitalach. Honorowi ambasadorami programu jest aktorka Agnieszka Grochowska oraz Dariusz Wardziak znany jako Darek Stolarz w programach tv.

Budimex SA

Budimex jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją. Liderem polskiego rynku budowlanego. Profil jej działalności obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.
Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Źródło:

Budimex

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz