FBSerwis zdobyła kontrakt na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Kluczbork

Eko Inwestycje

2019-03-14 19:04:18 (2019-03-14 19:04:18)

FBSerwis zdobyła kontrakt na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Kluczbork

FBSerwis zdobyła kontrakt na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Kluczbork

FBSerwis S.A., polska firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie gospodarki odpadami oraz utrzymania infrastruktury, podpisała umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kluczbork. Wartość kontraktu to ponad 34 mln zł brutto.

Zakres umowy obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości zamieszkałych przez prawie 35 tys. osób, a także nieruchomości niezamieszkałych z miasta Kluczbork oraz 23 sołectw. Łączna powierzchnia Gminy to ponad 21 tys. hektarów.

Poza odbiorem i zagospodarowaniem standardowych frakcji odpadów, takich jak: szkło, papier i tektura, tworzywa sztuczne i metale, odpady zmieszane oraz biodegradowalne, FBSerwis będzie również odbierać i zagospodarowywać odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz przeterminowane leki.

Firma będzie także opróżniać kosze uliczne, znajdujące się na przystankach autobusowych na terenie całej Gminy Kluczbork. Umowa została podpisana na okres 45 miesięcy, a łączna, szacunkowa ilość odpadów komunalnych, które FBSerwis odbierze w czasie jej trwania to 48 595 ton.
Kontrakt będzie realizowany w konsorcjum z firmą Usługi Komunalne „SOBEK” z Kluczborka.

„FBSerwis od wielu lat świadczy usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów, a także utrzymania czystości w miastach oraz gminach w południowej i centralnej Polsce. Mamy nie tylko spore doświadczenie w zakresie gospodarki odpadami, ale również odpowiednie zaplecze organizacyjno-sprzętowe, które umożliwi nam prawidłowe oraz terminowe realizowanie usług w Gminie Kluczbork” – powiedział Wojciech Smołka, Wiceprezes Zarządu FBSerwis SA, odpowiedzialny za dywizję usług środowiskowych.

FBSerwis odbiera odpady komunalne od prawie 0,5 mln mieszkańców w woj. dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim i wielkopolskim oraz posiada 4 regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK), w tym dwie z własnym składowiskiem. Firma świadczy również usługi z zakresu utrzymania czystości w miastach oraz gminach, a także odbioru odpadów przemysłowych.


FBSerwis S.A. jest polską firmą założoną przez Budimex SA i Ferrovial Services, która realizuje kontrakty obejmujące: usługi w zakresie gospodarki odpadami, modernizację infrastruktury oświetleniowej, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych i sportowych dla klientów sektora prywatnego i publicznego oraz bieżące utrzymanie blisko 1200 km dróg krajowych i autostrad. FBSerwis prowadzi również cztery regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) – w woj. łódzkim, małopolskim oraz dwie w woj. dolnośląskim, a także posiada dwa składowiska odpadów. Do klientów firmy należą m.in. miasto Wrocław, GDDKiA, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie, sieć hipermarketów Auchan, miasto Słupsk.

Źródło:

FBSerwis

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz