Nieruchomości

2019-03-12 16:27:03 (2019-03-12 16:27:03)

Komercjalizacja łódzkiego biurowca Imagine

Komercjalizacja łódzkiego biurowca Imagine

New Work Offices, węgierski operator biur serwisowanych, został kolejnym najemcą Imagine – kompleksu biurowego realizowanego przez Avestus Real Estate przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. Biura New Work Offices znajdą się w budynkach A i B kompleksu, zajmując blisko 2000 m kw. jego powierzchni. Umowa najmu została podpisana na 10 lat. Łódzki Imagine będzie siódmą lokalizacją firmy w Polsce i pierwszą poza Warszawą.

New Work w łódzkim Imagine zapewni przestrzeń biurową dla klientów korporacyjnych oraz biura serwisowane dla mniejszych firm. Usługi będą obejmowały całodobową recepcję z usługami concierge oraz sale konferencyjne dostępne dla wszystkich najemców. Klienci mogą oczekiwać w pełni wyposażonej przestrzeni biurowej oraz biur gotowych do wprowadzenia się.

– New Work jest obecny w pięciu krajach. Oprócz Polski są to Węgry, Rumunia, Ukraina i Czechy. Łódź, po Warszawie jest drugim miastem w Polsce, w którym zaczynamy oferować nasze usługi. Planujemy w Łodzi niedługo otworzyć nasze biuro w jeszcze jednym budynku. Dzięki tej transakcji będziemy w Polsce dysponowali już 20 000 m kw. powierzchni w ośmiu lokalizacjach, a do końca 2019 roku zamierzamy rozszerzyć ją do 40 000 m kw. w co najmniej 15 obiektach. Cały nasz portfel będzie obejmował wówczas ok. 100 000 m kw. w 50 lokalizacjach w regionie EŚW – mówi Hubert Abt, dyrektor generalny New Work.

Firma New Work Offices wynajęła w Imagine łącznie 1939 m kw. powierzchni. Na parterze Budynku A znajdzie się centrum konferencyjne, które zajmie 262 m kw. Z kolei, na dwóch piętrach Budynku B najemca zaaranżuje przestrzeń coworkingową. Na IV piętrze wypełni ona 632 m kw. powierzchni, a przestrzeń V piętra – 1045 m kw., w całości będzie do dyspozycji New Work Offices. Porozumienie dotyczące najmu powierzchni w Imagine zostało zawarte na okres 10 lat. Podczas transakcji, Avestus Real Estate doradzała agencja Colliers International, a najemcę reprezentowała firma Savills.
– Decydując się na realizację Imagine, od samego początku chcieliśmy, aby nasz kompleks biurowy był synonimem nowoczesności oraz jednym z symboli pozytywnych przemian zachodzących w Łodzi. Zależało nam, aby projekt podążał za najnowszymi trendami rynkowymi i dzięki temu spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających firm.

Podpisanie umowy najmu z New Work Offices jest kolejnym dowodem na to, że udało nam się to założenie zrealizować. Dołożyliśmy starań, aby Imagine był biurowcem wysokiej klasy i oferował taką przestrzeń, którą każdy z najemców może zaaranżować w dowolny i najlepiej dopasowany do formuły jego biznesu sposób – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Director Poland w Avestus Real Estate.

New Work Offices to nie jedyny najemca łódzkiego kompleksu. Na 2043 m kw. powierzchni w Imagine znajdą się także biura Bluerank, firmy działającej w branży technologicznej. Do grona najemców biurowca należą również dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp. Obie firmy zagospodarują powierzchnię handlowo-usługową Imagine, usytuowaną na parterze Budynku B. Na parterze zostanie usytuowany także sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem, w którym będzie można kupić wypiekany na miejscu chleb i wypić kawę.

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Na placu budowy Imagine trwa obecnie montaż elewacji budynków biurowych oraz intensywne prace wykończeniowe. W ostatnich tygodniach dokonano przyłącza budynków do sieci elektroenergetycznej, zamontowano windy w Budynku A oraz wykonano pokrycie dachowe.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmuje się firma Colliers International. Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczęły się w marcu br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na wrzesień 2019 r.

Imagine – informacje podstawowe

Łączna powierzchnia – 17 200 m kw. w standardzie klasy A (w dwóch budynkach)
14 800 m kw. powierzchni biurowej
2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej
Liczba miejsc parkingowych – 356 w garażu naziemnym
Udogodnienia dla rowerzystów: 49 podwójnych stojaków rowerowych, szatnie, prysznice
Lokalizacja – Łódź, Specjalna Strefa Ekonomiczna (przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego
i Śmigłego-Rydza)
Generalny wykonawca części biurowej: Eiffage Polska Budownictwo S.A.
Generalny wykonawca garażu naziemnego: GOLDBECK
Pracownia architektoniczna: BE DDJM Biuro Architektoniczne
Inwestor: Avestus Real Estate
Rozpoczęcie budowy: marzec 2018 r.
Zakończenie inwestycji: III kw. 2019 r.


O Avestus Real Estate

Avestus Real Estate to wiodący deweloper, doradca oraz inwestor w sektorze nieruchomości w Polsce i Europie Środkowej, obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma prowadzi projekty w Czechach, Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji, gdzie realizuje inwestycje biurowe, handlowe, wielofunkcyjne oraz mieszkaniowe. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej posiada około 2 mln mkw. powierzchni komercyjnej w fazie rozwoju, zarządzania lub doradztwa leasingowego.

Avestus Real Estate jest znany w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych projektów biurowych, jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, czy park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu deweloperskiego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Obecnie w Polsce realizuje projekt Imagine przy ul. Piłsudskiego w Łodzi oraz Infinity przy ul. Nabycińskiej we Wrocławiu.

Źródło:

Avestus Real Estate

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz