Konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” ponownie wkracza do szkół podstawowych

Wydarzenia

2019-03-11 16:13:29 (2019-03-11 16:13:29)

Konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” ponownie wkracza do szkół podstawowych

Konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” ponownie wkracza do szkół podstawowych

Przedmiot użytkowy zrobiony jedynie z pozornych odpadów? Czemu nie! Uczniowie szkół podstawowych z Wrocławia mają szansę wykazać się wiedzą, kreatywnością i troską o środowisko dzięki konkursowi „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

W tym roku zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z Wrocławia do „Zaprojektowania EKO przyszłości” i zdobycia wartościowych nagród! Konkurs polega na zbudowaniu dowolnej rzeczy użytkowej (np. doniczki, wazonu, piórnika) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane oraz opisaniu, z jakich elementów rzecz została wykonana.

Tegoroczna edycja konkursu ekologicznego „Bądźmy EKO dla Wrocławia”, organizowanego przez FBSerwis pod hasłem „Zaprojektuj EKO przyszłość”, ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadmiernej produkcji odpadów z tworzyw sztucznych i zachęcić młodych wrocławian do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację.

W 1. edycji konkursu, zorganizowanej w 2018 roku, nadesłano prawie 300 prac wykonanych przez ponad 400 uczniów, a w internetowym plebiscycie oddano ponad 300 tysięcy głosów. W akcję zaangażowało się 58 szkół podstawowych. Większość prac została wykonana pod opieką nauczycieli.

- Wierzymy, że dzięki edukacji ekologicznej, możemy realnie wpłynąć na stan naszego środowiska. Konkurs, który jest okazją do świetnej zabawy i zdobycia wartościowych nagród, jest w mojej ocenie idealnym środkiem przekazywania wiedzy w zakresie ochrony środowiska – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis. – Poziom prac nadesłanych w ubiegłym roku był bardzo wysoki, dlatego, poza nagrodami głównymi, zdecydowaliśmy się przyznać 5 wyróżnień za szczególną wartość artystyczną. Mamy nadzieję, że w tym roku uczniowie, nauczyciele oraz szkoły równie chętnie zaangażują się w konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” – dodaje.

Zachęcamy wszystkich wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody. Internauci mogą głosować na prace uczestników w dniach 8 –23 kwietnia 2019 za pośrednictwem strony fbserwiskonkurs.pl.

Źródło:

FBSerwis S.A.

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz