Wydarzenia

2019-03-08 16:19:07 (2019-03-08 16:19:07)

Dekpol zaprezentuje ofertę na targach Bauma w Monachium

Dekpol zaprezentuje ofertę na targach Bauma w Monachium

Największy w Polsce producent łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych na targach Bauma pokaże produkty przeznaczone do najcięższych urządzeń. Celem jest dotarcie z ofertą do nowych rynków zbytu i pozyskanie nowych klientów. Już teraz 95% produkcji wysyłane jest na eksport do łącznie 23 krajów. Dekpol jest jedynym w Polsce producentem łyżek wykorzystującym stal Hardox o najwyższych parametrach wytrzymałości i ścieralności.

Monachijskie targi to największe międzynarodowe miejsce spotkań przedstawicieli branży budowlanej. W tym roku odbędą się w dniach 8-14 kwietnia i będzie to już 32 edycja. Bauma przyciąga corocznie kilka tysięcy wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz blisko milion gości. Relacje prowadzi ponad tysiąc dziennikarzy z około 50 krajów. Obecność na targach przynosi korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Bauma zapewnia bowiem dostęp do kluczowych rynków, grup docelowych oraz do decydentów z branży.

Dekpol na monachijskich targach zaprezentuje swoje kluczowe produkty. Obecnie spółka z Pinczyna specjalizuje się w wytwarzaniu osprzętu do dużych maszyn budowlanych. Dlatego na firmowym stoisku będzie można zobaczyć m.in. łyżki podsiębierne i skarpowe do maszyn powyżej 30 ton oraz ładowarkowe do maszyn powyżej 10 ton. Firma opracowuje wiele nowatorskich rozwiązań dotyczących profili łyżek mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa w maszynach wydobywczych oraz poprawę wydajności i efektywności pracy.

„Na stoisku wyjaśnimy jakie powinny być idealne kształty łyżek i osprzętu do maszyn budowlanych. Wytłumaczymy dlaczego wiodący producenci wybierają produkty oferowane przez Dekpol. Zaprezentujemy szerokie możliwości wykorzystania osprzętu do dużych maszyn budowlanych oraz pokażemy jak sprawdza się w trudnych warunkach” – podkreśla Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu.

Dla Dekpol - stawiającego na ekspansję zagraniczną - posiadanie własnego stoiska na targach Bauma jest istotnym elementem dalszego rozwoju. Już teraz około 95% produkcji wysyłane jest na eksport, a wyroby trafiają do 23 krajów w Europie i na świecie. Ten segment działalności rozwijany jest dynamicznie od około siedmiu lat. Firma chce nieustannie zwiększać swoją aktywność na rynkach zagranicznych. Najbliższym strategicznym celem jest zajęcie pozycji nr 1 w produkcji osprzętów na rynku europejskim.

Spółka od samego początku bardzo intensywnie pracuje nad doskonaleniem jakości, jak również wdraża nowe rozwiązania technologiczne w procesie produkcji. Systematycznie stara się zwiększać własne moce produkcyjne, a przede wszystkim dotrzymywać terminów dostaw. Dekpol cały czas inwestuje również w najnowocześniejsze maszyny oraz doszkalanie pracowników.

Dekpol pozostaje pierwszym i dotychczas jedynym producentem łyżek w Polsce posiadającym certyfikat SSAB „Hardox in My Body”. Przyznawany jest przez firmę SSAB, światowego lidera dla wyrobów stalowych o wysokiej wytrzymałości. Na potrzeby produkcji spółka przerabia obecnie w skali miesiąca około 750 ton stali. Zgodnie prognozą zarządu przychody ze sprzedaży w segmencie produkcji osprzętu do maszyn budowlanych w 2018 roku wyniosą 70 mln zł.Grupa Kapitałowa Dekpol S.A. dynamicznie rozwija się w branży budowlano-deweloperskiej oraz w produkcji sprzętu do maszyn budowlanych. Firma powstała w 1993 r. Posiada nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Od początku swojej działalności zyskała miano rzetelnej, wzorowo zorganizowanej firmy, profesjonalnie realizującej powierzone zadania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Działalność Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres działania.

Firma posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska. Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne. Dekpol S.A. jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska, która od początku 2019 roku prowadzona jest w formie wydzielonej  zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) w ramach spółki Dekpol Deweloper Sp. z o.o. Firma posiada ugruntowaną pozycję w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło:

Dekpol

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz