Wydarzenia

2019-02-01 17:01:39 (2019-02-01 17:01:39)

Spectra Development Budowlaną Firmą Roku

Spectra Development Budowlaną Firmą Roku

Spectra Development, która zrealizowała kompleks Bobrowiecka, uzyskała tytuł Budowlanej Firmy Roku 2018 przyznawany przez miesięcznik Builder. Z kolei Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development został nagrodzony tytułem Osobowość Branży 2018 r. Prestiżowy plebiscyt Builder Awards 2018 organizowany był po raz XVI. Na uroczystej gali, w imieniu firmy i swoim, nagrody odebrał Dariusz Sokołowski.

Na zdjęciu od lewej: Marek Zdziebłowski, Prezes wydawnictwa BUILDER; Jacek Meller, Dyrektor ds. Handlowych Ponzio Sp. z o.o.; dr hab. inż. Mirosław Kosiorek profesor Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej; Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development oraz prof. dr hab. inż. Piotr Noakowski - Visiting Profesor w Boulder i Stanford, USA oraz na Technische Universität Dortmund

- Te wyróżnienia to dla mnie ogromna, podwójna satysfakcja. Otrzymane nagrody to nie tylko moje osobiste wyróżnienie, są one wspólnym osiągnięciem całego zespołu Spectra Development, któremu bardzo dziękuję za ciężką pracę nad tym sukcesem. Kluczem do osiągania wyznaczonych celów jest zaangażowanie w realizowane projekty, którego naszym pracownikom nie brakuje – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development

Spectra Development została przez Kapitułę konkursu i redakcję miesięcznika Builder nagrodzona tytułem Budowlanej Firmy Roku 2018 za realizację budynku biurowego Bobrowiecka 8 wchodzącego w skład kompleksu budynków biurowo-mieszkalnych na warszawskim Dolnym Mokotowie. Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development otrzymał wyróżnienie za efektywne zarządzanie firmą oraz całokształt pracy. Plebiscyt Builder Awards jest rokrocznie organizowany przez redakcję miesięcznika branży budowlanej Builder. W bieżącym roku odbyła się już XVI edycja konkursu.

Bobrowiecka 8 to 25 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej klasy A, która została skomercjalizowana już w ponad 80%. Wśród najemców powierzchni biurowej i usługowej znajdują się m.in.

CEDC International, Centrum Medyczne Gamma, Chimney Poland, Grupa ENGIE, Green Caffè Nero, kancelaria Hoogells Oleksiewicz Sznyrowska, Grupa Danone, Olimp, Roche Diagnostics Polska, klub fitness Zdrofit. Biurowiec oferuje najemcom liczne udogodnienia, jak doskonała lokalizacja i łatwy dojazd, 501 miejsc parkingowych w dwupoziomowej hali garażowej, stojaki na rowery i prysznice dla cyklistów. Inwestycję, która została oddana do użytku w październiku 2017 r. Spectra Development zrealizowała w zaledwie 18 miesięcy. Generalnym wykonawcą była firma Hochtief Polska.

Biurowiec o ponadczasowej architekturze wyróżniają zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja wraz z sąsiednimi budynkami - biurowym Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10 - wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci, który spełnia założenia pomysłodawcy tworząc wizualnie atrakcyjną, funkcjonalną i pełną przestrzeni tkankę miejską wprowadzającą nową jakość w dzielnicy. Bobrowiecka 8 to architektoniczna perła Dolnego Mokotowa, którą na rynku stołecznych nieruchomości komercyjnych wyróżnia unikatowa obecność sztuki. Zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w biurowcu prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów.

Biurowiec znajduje się przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego, dzięki czemu charakteryzuje go doskonałe połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy. Bobrowiecka 8 powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, certyfikacją BREEAM i systemem modelowania budynku BIM.Spectra Development przewodzi grupie spółek deweloperskich działających na rynku nieruchomości komercyjnych
i mieszkaniowych. Spółka rozwija swoją działalność w oparciu o polski, stabilny kapitał, a inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak. Spectra Development, jako doświadczony deweloper, wykorzystuje w swoich inwestycjach nowoczesne technologie i ciekawe rozwiązania architektoniczne. Deweloper hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, dąży do realizacji projektów w zgodzie ze środowiskiem, kulturą i sztuką, kreując wartościową i unikalną przestrzeń miejską. Spectra Development zrealizowała Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie w Warszawie, składający się z osiedla apartamentów Bobrowiecka 10 o podwyższonym standardzie oraz budynku biurowego Bobrowiecka 8 tworzących jego drugi etap. Biurowiec Bobrowiecka 8 w 2018 r. został wybrany Inwestycją Roku Rynku Powierzchni Biurowej w konkursie Prime Property Prize. Wcześniej inwestor zrealizował m.in. pierwszy etap Kompleksu Bobrowiecka – biurowiec Bobrowiecka 6, który wyróżniony został w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture zawierającym ponad 1 000 wyjątkowych projektów z całego świata oddanych do użytku w XXI wieku, apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, a także odrestaurował zabytkową willę Witkiewiczówka w Zakopanem, za co zdobył nagrodę Generalnego Konserwatora Zabytków.

Źródło:

Spectra Development

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz