Inwestycje

2018-12-21 16:48:53 (2018-12-21 16:48:53)

Rozpoczęcie prac budowlanych inwestycji BI Polska Stalowa

Rozpoczęcie prac budowlanych inwestycji BI Polska Stalowa

Bouygues Immobilier Polska rozpoczął realizację inwestycji Stalowa 39

Na Nowej Pradze, przy skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej, powstanie inwestycja, która swoim charakterem nawiązuje do unikatowej zabudowy praskich kamienic.
W dwóch 7-kondygnacyjnych budynkach znajdą się 202 funkcjonalne mieszkania. Obecnie trwają pierwsze prace budowlane, realizowane przez generalnego wykonawcę, firmę Kalter. Przeważająca większość mieszkań została już sprzedana. Planowany termin oddania budynku do użytku przypada na czerwiec 2020 roku.

Inwestycja wpisuje się w nurt rewitalizacji prawobrzeżnej części Warszawy, a jej projekt konsultowany był ze społecznością lokalną. Stalowa 39 powstaje w odległości ok. 150m od stacji metra „Szwedzka”, w dobrze skomunikowanej z centrum miasta okolicy. W pobliżu znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacje Warszawskiego Roweru Publicznego.

W ramach pierwszych prac budowlanych firma Kalter, wybrana na generalnego wykonawcę inwestycji, wykonała już prace związane z zabezpieczeniem i zagospodarowaniem terenu budowy, większość robót ziemnych oraz specjalistyczne roboty fundamentowe w zakresie ścian szczelinowych.

Inwestycja obejmuje łącznie 202 mieszkania o powierzchni od 24 do 112 mkw.

Projekt wyróżnia się nowoczesną architekturą, ciekawymi wykończeniami fasad, a także szatą roślinną zaprojektowaną w systemie dachów odwróconych. Powstanie tu również otwarta przestrzeń z zielenią i placem zabaw, które sprzyjać będą integracji mieszkańców. Na parterze inwestycji znajdzie się łącznie 16 lokali usługowych, w tym liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, otwarte zarówno od strony ulicy, jak i podwórka. Ponadto firma Bouygues Immobilier Polska sfinansuje także budowę będącego w planach miasta od ponad 150 lat, ogólnodostępnego odcinka ulicy Czynszowej pomiędzy Stalową
i Strzelecką, który stanowić będzie ważny ciąg pieszy dla okolicznych mieszkańców.

– Stalowa 39 to wymagający projekt, który łączy w sobie kilka kluczowych elementów. Są to m.in. potrzeby społeczności lokalnej oraz chęć przywrócenia ulicy Stalowej jej dawnego blasku. Inwestycja ma otwarty charakter, harmonijnie wpisuje się w zabudowę Nowej Pragi i odwołuje do tradycji praskich podwórek, sprzyjając integracji mieszkańców. – powiedział Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor warszawskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
Firma Kalter posiada wieloletnie doświadczenie jako generalny wykonawca w zakresie budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Oferuje m.in. kompleksową obsługę realizowanych inwestycji – od etapu projektowania po wykonawstwo.

Źródło:

Bouygues Immobilier Polska

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz