Wydarzenia

2018-12-03 16:46:41 (2018-12-03 16:46:41)

Baumit Kreatorem Budownictwa Roku 2018!

Baumit Kreatorem Budownictwa Roku 2018!

Zaangażowanie w rozwój budownictwa idące w parze z działaniami na rzecz lokalnych społeczności – to bez wątpliwości praktyki zasługujące na uznanie. Już po raz ósmy Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa odznaczyło najlepszych w branży, przyznając tytuły Kreatora Budownictwa Roku 2018.

Prestiżowe odznaczenia przyznano już po raz ósmy, a okazję ku temu stworzyła uroczysta gala zorganizowana 22 listopada 2018 r. w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Wśród nagrodzonych znaleźli się zarówno producenci materiałów budowlanych, biura architektoniczne i projektowe, inwestorzy, generalni wykonawcy, firmy doradcze, jak również osoby zarządzające przedsiębiorstwami budowlanymi. Nie ma wątpliwości, że szczególnie miło ten wieczór będzie wspominała podwójnie nagrodzona spółka Baumit z siedzibą we Wrocławiu. Kreatorem Budownictwa Roku 2018 obwołano bowiem nie tylko samą firmę, lecz także jej sternika – Prezesa Jacka Czyżewicza.

– Takie wyróżnienia jak Kreator Budownictwa Roku to dla firmy i osób nią zarządzających zawsze powód do ogromnej satysfakcji. Potwierdzenie, że to, co robimy, rzeczywiście ma sens, jest zauważane i doceniane, a obrana ścieżka rozwoju – właściwa. Nagrody indywidualne oczywiście również bardzo cieszą, ale mówiąc językiem sportowców, najważniejsza jest drużyna. Pracownicy, z których jestem bardzo dumny, ale i współpracujący z nami architekci, wykonawcy, inwestorzy czy partnerzy handlowi. To nasz wspólny sukces – mówi Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.

Baumit to jeden z wiodących producentów chemii budowlanej na świecie. Głównym źródłem jego sukcesu są nowatorskie metody opracowania produktów, sięgające austriackiego Wopfing i tamtejszego Centrum Innowacyjności – jednego z najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych europejskiego przemysłu materiałów budowlanych. To właśnie tam rodzą się „pomysły z przyszłością” sygnowane czerwonym kwadratem w logo, zmieniające oblicze branży i niejednokrotnie wskazujące kierunek jej rozwoju. I wreszcie to właśnie tam w 2015 r. Baumit stworzył największy park badawczy materiałów budowlanych w Europie – Viva Park, gdzie przez dwa lata przeanalizowano i dokonano oceny ponad pięciu milionów danych pomiarowych istotnych z punktu widzenia urzeczywistniania idei zdrowego mieszkania.

Od początku swojego istnienia firma Baumit wyznaczyła sobie za cel, „by ludzie mieszkali ładniej, zdrowiej i oszczędniej” i konsekwentnie podąża tą drogą nie tylko opracowując i wprowadzając na rynek nowe produkty czy technologie, lecz także promując ciekawą architekturę oraz angażując się w życie lokalnych społeczności. Warto tu przywołać autorski projekt Fasada Roku zainicjowany przez Baumit w 2007 r., którego ideą jest docenienie elewacji jako elementu wpływającego na atrakcyjność budynku i jego okolicy czy podjętą po raz pierwszy w 2015 r. akcję ColorLove Przedszkole, mającą na celu wspieranie rozwoju i kreatywności najmłodszych poprzez nasycenie kolorami ich najbliższego otoczenia.


 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 24 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz
w Bełchatowie.

Źródło:

Baumit

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz