Inwestycje

2018-11-13 17:09:01 (2018-11-13 17:09:01)

Biurowiec Infinity w sercu Wrocławia na starcie!

Biurowiec Infinity w sercu Wrocławia na starcie!

Infinity to nowoczesny projekt biurowy realizowany wspólnie przez Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Inwestycja, powstająca w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej), zaoferuje łącznie ponad 22 tys. m kw. powierzchni najmu. Pierwsze prace ziemne już się rozpoczęły,
a zakończenie całego projektu zaplanowano na 3. kwartał 2020 r.

Biurowiec Infinity łączy w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, wyjątkową architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia, jednego z największych i najbardziej przyjaznych biznesowi miast w Polsce. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II to aspekty wyróżniające Infinity spośród innych projektów biurowych.

W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe.
Z myślą o rowerzystach powstanie 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice. Infinity wyróżni doskonale wpisująca się w najnowsze trendy architektoniczne bryła o nieregularnym kształcie, przypominającym znak nieskończoności, imponujące lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsce dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku.

– Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. Doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoka jakość oferowanej przestrzeni – to tylko niektóre z atutów, utwierdzających nas w przekonaniu, że inwestycja ma ogromny potencjał. Szalenie pozytywnie nastraja także dynamiczny rozwój Wrocławia. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej JLL, łączne zasoby powierzchni biurowej w stolicy Dolnego Śląska przekroczyły poziom 1 mln m kw. Co więcej, Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast, cieszących się największym zainteresowaniem wśród najemców. Jesteśmy pewni, że w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, zrealizujemy projekt absolutnie wyjątkowy – taki, który będzie atrakcyjny nie tylko dla firm wynajmujących przestrzeń w Infinity, ale także dla ich pracowników, finalnych użytkowników biurowca – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

– W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – dodał Mariusz Frąckiewicz.

Dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk m. in. w zakresie zrównoważonego projektowania i ekologii, biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.
– Infinity cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Proces komercjalizacji powierzchni naszego obiektu podzieliliśmy na dwa etapy: część handlowo-usługową oraz część biurową. W przypadku pierwszej z nich, jesteśmy już na etapie finalizacji kilku umów najmu, dzięki którym w przestrzeniach Infinity znajdą się sklep, kantyna, kawiarnia, bank, a także centrum fitness o powierzchni 1 200 m kw. oraz klinika medyczna. Tym samym niemal w pełni zagospodarujemy całą powierzchnię handlowo-usługową. W przypadku części biurowej, zainteresowanie najemców jest równie wysokie. Na zdecydowanie ponad 50% powierzchni biurowej mamy już potencjalnych najemców, z którymi obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy. Jesteśmy przekonani, iż proces komercjalizacji jeszcze dodatkowo przyspieszy po rozpoczęciu właściwej budowy inwestycji – powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director w Avestus Real Estate.

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r. Kompleks jest obecnie w pełni wynajęty i mieszczą się w nim siedziby międzynarodowych korporacji m.in. Cisco, Aptiv czy Aon.

Infinity – informacje podstawowe:
Łączna powierzchnia najmu – 22 036 m kw. w standardzie klasy A
Liczba miejsc parkingowych – 303 w garażu podziemnym
Udogodnienia dla rowerzystów: 60 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Nabycińska 2
Pracownia architektoniczna: AHR Architects
Inwestor: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
Agent ds. wynajmu: JLL
Zakończenie inwestycji: 3. kw. 2020 r.


O Avestus Real Estate

Avestus Real Estate to wiodący deweloper, doradca oraz inwestor w sektorze nieruchomości w Polsce i Europie Środkowej, obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma prowadzi projekty w Czechach, Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji, gdzie realizuje inwestycje biurowe, handlowe, wielofunkcyjne oraz mieszkaniowe. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej posiada około 2 mln mkw. powierzchni komercyjnej w fazie rozwoju, zarządzania lub doradztwa leasingowego.

Avestus Real Estate jest znany w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych projektów biurowych, jak warszawski International Business Center, budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park, Warsaw Financial Center, czy park biurowy Enterprise Park w Krakowie. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu deweloperskiego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Obecnie w Polsce realizuje projekt Imagine przy ul. Piłsudskiego w Łodzi oraz Infinity przy ul. Nabycińskiej we Wrocławiu.

Więcej informacji:www.avestusrealestate.com www.avestusrealestate.com

O Tristan Capital Partners
Tristan Capital Partners jest firmą specjalizującą się w realizacji strategii inwestycyjnych w nieruchomości komercyjne na rzecz podmiotów publicznych i prywatnych na terenie Europy. Ten zarządzany przez kadrę firmy butik inwestycyjny zarządza portfolio funduszy o różnym stopniu ryzyka (core-plus, value-added/opportunistic). W jego skład wchodzą fundusze Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 LL, European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities, LP, European Property Investors Special Opportunities 3, LP, European Property Investors Special Opportunities 4, LP i European Property Investors Special Opportunities 5 LP. Tristan Capital Partners, poprzez sieć biur w Londynie, Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Frankfurcie, Madrycie oraz Warszawie, zarządza aktywami o łącznej wartości przekraczającej 10 miliardów euro.

Więcej informacji: www.tristancap.com

Źródło:

Avestus Real Estate

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz