Stocznia Cesarska Development inicjuje współpracę z Fundacją „Społecznie Bezpieczni”

Wydarzenia

2018-11-03 09:14:54 (2018-11-03 09:14:54)

Stocznia Cesarska Development inicjuje współpracę z Fundacją „Społecznie Bezpieczni”

Stocznia Cesarska Development inicjuje współpracę z Fundacją „Społecznie Bezpieczni”

Celem współpracy jest realizacja projektów z zakresu ekonomii społecznej i rewitalizacji społecznej na terenie Stoczni Cesarskiej. Jednym z najciekawszych projektów może być przejęcie przez Fundację jednego z żurawi stoczniowych pod swoją opiekę.

„Jestem przekonany, że dzięki naszej inicjatywie powstanie bardzo atrakcyjne miejsce dla mieszkańców Gdańska i turystów. – mówi Gerard Schuurman, dyrektor projektu. O udostępnieniu żurawia zwiedzającym myśleliśmy już od jakiegoś czasu. Inspirując się działaniem „Parkingu Społecznie Odpowiedzialnego”, który od wiosny br. działa na terenie Głównego Miasta i pomyśleliśmy, że wspólnie z Fundacją możemy zrobić coś na rzecz lokalnej społeczności. Skontaktowaliśmy się z Fundacją i narodził się pomysł stworzenia "żurawia odpowiedzialnego społecznie”.

Stoczniowe dźwigi są częścią tożsamości Gdańska i dlatego uważamy, że będzie to wyjątkowe doświadczenie zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających, którzy będą mieli możliwość wejścia na żuraw, aby mogli powydziwiać piękne widoki na stocznię. Jesteśmy pewni, że będzie wielu chętnych do korzystania z tej atrakcji, a dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji i wesprze jej działalność na rzecz osób potrzebujących.

Fundacja „Społecznie Bezpieczni” utworzona została w 2009 roku i zajmuje się aktywizacją osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej oraz wyrównywaniem ich szans, pomocą osobom niepełnosprawnym, dzieciom i młodzieży ze środowisk zagrożonych patologią społeczną. W tym roku Fundacja objęła w zarządzanie parking przy ul. Lawendowej w Gdańsku, z którego dochód przeznaczany jest na cele statutowe Fundacji. Miesięcznie, dzięki tej inicjatywie Fundacja pozyskała już kilkadziesiąt tysięcy złotych na wyposażenie schroniska dla osób bezdomnych.

Bardzo spodobał się nam ten pomysł - mówi Dominik Kwiatkowski z Fundacji „Społecznie Bezpieczni”. Stocznia Cesarska to jeden z tych obszarów, na których prowadzony będzie projekt rewitalizacyjny na olbrzymią skalę, a my bardzo dobrze wiemy, że rewitalizacja budynków i przestrzeni miejskich bez aktywizacji społecznej będzie bardzo trudna. Nasza współpraca ma zatem bardzo solidne podstawy i wierzę, że będziemy mogli wspólnie zrealizować wiele projektów. Docelowo chcielibyśmy angażować się w działania na rzecz miejskiej społeczności, która powstawać będzie na terenie Stoczni Cesarskiej, a więc tworzyć projekty aktywizujące współpracę sąsiedzką na rewitalizowanej części Gdańska.

Źródło:

Stocznia Cesarska Development

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz