Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym na ostatniej prostej

Inwestycje

2018-11-03 08:46:54 (2018-11-03 08:46:54)

Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym na ostatniej prostej

Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym na ostatniej prostej

I etap budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma w Kazuniu Nowym na ostatniej prostej i zgodnie z założeniami inwestycyjnymi Spółki.

Finalizację prac stanu surowego inwestycji podkreśliła symboliczna wiecha, która 15 października została uroczyście zawieszona przez przedstawicieli Celon Pharma S.A. oraz Skanska, Generalnego Wykonawcy. Całkowite zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2019 r., a łączny koszt inwestycji to ok. 80 mln.

Zadanie realizowane przez Skanska dla Celon Pharma obejmuje generalne wykonawstwo stanu surowego zamkniętego wraz z instalacjami wewnętrznymi, drogami i terenem zewnętrznym oraz sieciami zewnętrznymi (I etap prac), a także wykonanie wewnętrznych robót wykończeniowych w zakresie prac murarskich, budowlanych, instalacyjnych: elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych wraz z zakupem materiałów i urządzeń w nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym (II etap).

Cieszymy się, że możemy realizować tak ważną dla spółki Celon Pharma inwestycję i pomagać naszemu klientowi w urzeczywistnianiu jego planów. Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w Kazuniu Nowym to przykład świetnie układającej się współpracy pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą, m.in. dzięki wartościom, którymi kierują się obie firmy. Inwestycja, którą wykonujemy dla Celon Pharma, umożliwi spółce prace nad nowymi lekami, które pozwolą wielu osobom na lepsze i dłuższe życie. Troska o życie to także naczelna wartość dla Skanska, obok etycznego i transparentnego działania, dbałości o klienta oraz nastawienia na współpracę. Zespoły z obu firm, które pracują przy tym projekcie, udowadniają, że wartości te są możliwe do realizacji w praktyce – mówi Magnus Persson, prezes zarządu Skanska S.A.

Celon Pharma S.A. to firma farmaceutyczna, która prowadzi zaawansowane badania naukowe i wytwarza specjalistyczne leki stosowane w terapii astmy, onkologii oraz neuropsychiatrii. W nowym obiekcie realizowane m.in. będą innowacyjne projekty Spółki z zakresu poszukiwania i rozwoju nowych farmaceutyków oraz przygotowywania leków do badań klinicznych. Zatrudnienie w dziale badawczo-rozwojowym znajdzie około 150 osób.

Ukończenie CBR umożliwi nam pełną integrację procesów naukowo-badawczych naszej firmy. Jest to dla nas niezwykle strategiczny projekt. Tworzymy tu miejsce, w którym będzie biło serce naszej firmy, gdzie połączenie pasji, doświadczenia, nauki i biznesu da efekty, które przyczynią się do poprawy jakości życia i zdrowia ludzkiego w perspektywie kilku kolejnych lat. Dotychczasową współpracę z generalnym wykonawcą oceniam bardzo dobrze. Jej kontynuacja w zakresie prac budowlano-wykończeniowych pozwala pozytywnie ocenić możliwość zrealizowania inwestycji zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Aktualny status prac

Obecnie trwają prace kończące I etap inwestycji. Kolejny ma rozpocząć się pod koniec października br. i potrwa do września 2019 roku. Obecnie Skanska realizuje roboty: żelbetowe, murowe, dachowe, parkingowe i elewacyjne: fasady szklane z żaluzjami pionowymi i okiennicami przesuwanymi.

Największym wyzwaniem technologicznym jest realizacja prac związanych z fundamentowaniem oraz montażem instalacji zewnętrznych, przy wysokim poziomie wód gruntowych w związku z sąsiedztwem rzeki Wisły. Na budowie codziennie pracuje blisko 70 pracowników.

Projekt polegający na budowie centrum badawczo-rozwojowego w Kazuniu Nowym został zakwalifikowany przez Ministerstwo Rozwoju do grupy projektów dofinansowanych w ramach konkursu w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020. Spółka Celon Pharma otrzymała 35,7 mln zł.Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Założona została w 2002 roku przez dr Macieja Wieczorka. Firma Celon Pharma S.A. dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych jak i innowacyjnych. Dwa zakłady wytwórcze Celon Pharma S.A posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy ok 400 pracowników. Spółka zatrudnia w obszarze badań i rozwoju 62 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich. Spółka prowadzi kilkanaście projektów rozwoju innowacyjnych leków z takich grup terapeutycznych jak onkologia, neuropsychiatria, autoimmunologia i metabolizm.

Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając obecnie około 40 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy, jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie. Przychody Grupy za rok 2017 wyniosły 160 mld SEK, a zysk operacyjny 5,5 mld SEK. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska S.A., biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.

Źródło:

Skanska

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz