Inwestycje

2018-10-12 17:10:08 (2018-10-12 17:10:08)

Wmurowanie kamienia węgielnego Vilda Park

Wmurowanie kamienia węgielnego Vilda Park

W Poznaniu przy ul. Droga Dębińska odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Vilda Park. Projekt realizowany jest przez BPI Real Estate Poland we współpracy z ACTEEUM Group. Termin zakończenia realizacji osiedla, którego budowa rozpoczęła się w kwietniu br., planowany jest na początek 2020 roku.

Wmurowanie kamienia węgielnego Vilda Park. Od prawej: Bruno Lamnrecht, Jacques Lefevre, Mariusz Rodak, Tomasz Szewczyk
BPI Real Estate Poland oraz ACTEEUM Group, realizujący w ramach współpracy joint venture osiedle Vilda Park w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska, świętowali wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Jest to pierwszy projekt powstający w Polsce w ramach współpracy tych firm. Akt erekcyjny podpisali: Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPI Real Estate; Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland ; Tomasz Szewczyk, Managing Partner ACTEEUM Central Europe oraz Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska. Uroczystość odbyła się na terenie budowy w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Wmurowanie kamienia węgielnego Vilda Park. Od prawej: Bruno Lamnrecht, Jacques Lefevre, Mariusz Rodak, Tomasz Szewczyk
Vilda Park to nasz piąty projekt w Polsce, ale pierwszy w Poznaniu i również pierwszy realizowany z firmą Acteeum Group. Wierzę, że osiedle to będzie nie tylko kolejną wyjątkową realizacją w naszym portfolio, ale także projektem, który wniesie wartość dodaną dla swoich przyszłych mieszkańców i zmieniającej się okolicy - powiedział Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPI Real Estate.

Vilda Park to nowoczesne osiedle powstające przy ul. Droga Dębińska w poznańskiej dzielnicy Wilda. Jednym z najważniejszych atutów inwestycji jest jej lokalizacja. Osiedle położone jest w sąsiedztwie najważniejszych punktów handlowych, komunikacyjnych, kulturalnych i finansowych w Poznaniu. W pobliżu znajdują się także kina, baseny, siłownia, hala sportowa, boisko i korty tenisowe oraz tereny zielone i rekreacyjne, jak ciąg ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż Warty, czy rewitalizowany stadion im. Edmunda Szyca.

Cieszę się, że możemy realizować tą piękną inwestycję wspólnie z BPI Real Estate Poland. To dla nas bardzo ważne, aby mieć zaufanego i doświadczonego partnera. Wierzę ze Vilda Park odpowiada na wszystkie oczekiwania jej przyszłych mieszkańców, począwszy od wspanialej lokalizacji, bezpośrednio nad Wartą, a kończąc na standardzie wykonania mieszkań oraz infrastruktury towarzyszącej - wyjaśnił Tomasz Szewczyk, Managing Partner ACTEEUM Central Europe.

W ramach inwestycji powstanie łącznie 230 mieszkań o powierzchni od 28 do 113 mkw. i strukturze od 1 do 4 pokoi. Do każdego mieszkania będzie przynależeć przedogródek lub przestronny balkon. Projekt uwzględnia komórki lokatorskie, lokale usługowe oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, jak drobnoziarnisty tynk szlachetny, drewno, czy szkło zapewnią inwestycji nowoczesny wygląd. Na terenie osiedla znajdą się także przemyślane przestrzenie wspólne, jak zielony dziedziniec, oryginalny plac zabaw dla dzieci w formie "grajobrazów" oraz dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców w postaci stojaków na rowery czy proekologicznych rozwiązań. Osiedle wyróżnia otwarty charakter zabudowy. Cały projekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Poznań to miasto, które pozytywnie zaskakuje i w którym można zaobserwować dynamiczny rozwój. Czuć tutaj pozytywną energię, dążenie do nowoczesności, chęć zmiany, wolę współpracy – nie tylko w środowisku biznesowym lecz przede wszystkim ze strony władz miasta oraz urzędów. Będąc
w zasadzie na początku realizacji budowy odnotowaliśmy już 1/3 sprzedaży inwestycji. To bardzo dobry prognostyk, choć przed nami nadal dużo pracy – powiedział Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Z planami wszystkich mieszkań oraz aktualną ofertą cenową można zapoznać się w biurze sprzedaży przy ul. Bielniki 1. Termin zakończenia inwestycji Vilda Park, której budowa ruszyła w kwietniu br., planowany jest na początek 2020 roku.

Więcej informacji na stronie www.vildapark.pl

 O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.
BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.
Grupa zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. Grupa jest też notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.
Działalność BPI Real Estate w Polsce
Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań.
W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstała kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Najnowsze inwestycje BPI Real Estate w Polsce to prestiżowy kompleks Bulwary Książęce powstający przy
ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz Vilda Park, nowoczesne osiedle, które powstaje przy
ul. Droga Dębińska w samym centrum Poznania, realizowana we współpracy joint venture z ACTEEUM GROUP.
Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

 

O ACTEEUM GROUP
Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, począwszy od dokonania rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.
Podejście Acteeum do projektów oparte jest na wieloletnim doświadczeniu firmy i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego przy projektach typu retail. Współpracownicy Acteeum mając różnorodne zaplecze zawodowe i doświadczenie w pracy dla firm mających swoje korzenie w branży deweloperskiej potrafią trafnie prognozować pozycję sprzedawców detalicznych, firm budowlanych, klientów, inwestorów, instytucji finansowych.
Spółka  jest  partnerem biznesowym  dużych  firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz AG, NepiRockcastle, jak również  współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Zainteresowanie Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.
Poprzez słowa: ‘działanie’ oraz ‘zespół’ tworzące nazwę Acteeum, firma  jest gotowa wspierać partnerów otwartych na idee wspólnych przedsięwzięć pozostając zawsze skoncentrowaną na znalezieniu optymalnego rozwiązania w odpowiedzi na wyzwanie, jakie stawia proces deweloperski.
Więcej informacji na stronach: http://acteeum.com/, http://www.acteeum.pl/

 

Źródło:

BPI Real Estate Poland

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz