EDP Renewables obchodzi dziesięciolecie działalności w Polsce

Spółki

2018-10-11 16:21:01 (2018-10-11 16:21:01)

EDP Renewables obchodzi dziesięciolecie działalności w Polsce

EDP Renewables obchodzi dziesięciolecie działalności w Polsce

EDP Renewables jest obecne na polskim rynku już od 10 lat. Pierwsze wiatraki stanęły na terenie gminy Margonin – dziś wchodzące w skład największej farmy wiatrowej w Polsce.

EDP Renewables (Euronext: EDPR), światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej obchodzi dziesięciolecie swojej działalności w Polsce. Iberyjski inwestor zbudował swój portfel aktywów, zaczynając od budowy farmy wiatrowej o mocy 120 MW zlokalizowanej w gminie Margonin, w województwie wielkopolskim.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zrealizował sześć kolejnych inwestycji związanych z energetyką wiatrową, o łącznej mocy 418 MW. Tym samym EDPR jest liderem rynku w Polsce.Farma wiatrowa Margonin do dziś jest największą w Polsce: składająca się z 60 wiatraków o łącznej mocy 120 MW, co pozwala zaspokoić potrzeby energetyczne 100 000 gospodarstw domowych.

– Gdy 10 lat temu weszliśmy na polski rynek, wierzyliśmy, że OZE mają w Polsce wielki sens. System energetyczny Polski był w zbyt dużym stopniu oparty na węglu, nie ma innych zasobów naturalnych, nie ma energetyki atomowej. Były więc długoterminowe perspektywy dla energetyki wiatrowej – powiedział João Manso Neto, Dyrektor Zarządzający EDPR.

Inwestycja w farmę wiatrową Margonin posłużyła jako platforma do dalszej ekspansji działalności EDPR w branży energii odnawialnej w Europie. Obecnie prowadzi działalność w 13 państwach w Europie, Ameryce Północnej oraz Ameryce Południowej.

EDP Renewables należy do grona kluczowych inwestorów portugalskich w Polsce. Inaugurując park wiatrowy w gminie Margonin, firma zadeklarowała realizację kolejnych projektów.

Oprócz Margonina, EDPR eksploatuje w Polsce sześć lądowych parków wiatrowych, które są zlokalizowane w pięciu regionach: sąsiadujące Pawłowo położone w woj. wielkopolskim, Korsze na Warmii i Mazurach, Iłża na Mazowszu, Radziejów w woj. kujawsko-pomorskim oraz Tomaszów i Poturzyn na Lubelszczyźnie.


 

EDP Renewables w Polsce
EDPR to jeden z największych w kraju producentów energii wiatrowej o łącznej zainstalowanej mocy 418 MW.
EDPR jest operatorem siedmiu farm wiatrowych w całym kraju: Margonin i Pawłowo (Wielkopolska), Korsze (Warmia i Mazury), Iłża (Mazowsze), Radziejów (Kujawy), Tomaszów i Poturzyn (Lubelszczyzna).
EDP Renewables na świecie
EDP ​​Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej. Ze stałym portfelem projektów, aktywami najwyższej jakości i liderem na rynku w zakresie możliwości eksploatacji, EDPR przeszła wyjątkowy rozwój w ostatnich latach i aktualnie jest obecna na 13 rynkach (Belgii, Brazylii, Kanadzie, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Polski, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Grecji i Meksyku). Energias de Portugal, S.A. ("EDP"), główny akcjonariusz EDPR, jest wiodącym przedsiębiorstwem energetycznym w tworzeniu wartości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. EDP ​​jest największą grupą przemysłową w Portugalii i jedyną portugalską spółką, wchodzącą od dziewięciu lat w skład Dow Jones Sustainability (World i STOXX).

Źródło:

EDP Renewables

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz