Spółki

2018-10-10 16:08:37 (2018-10-10 16:08:37)

Podsumowanie września w Grupie Kapitałowej MIRBUD

Podsumowanie września w Grupie Kapitałowej MIRBUD

Nowe inwestycje o łącznej wartości ponad 93 mln zł oraz zakończenie dużego kontraktu na budowę S3 to jedne z ważniejszych wydarzeń w Grupie Kapitałowej MIRBUD we wrześniu.

We wrześniu dobiegła końca realizowana przez MIRBUD S.A. budowa S-3. W dniu 14.09.2018 uzyskano Pozwolenie na Użytkowanie a następnego dnia trasa S3 została udostępniona kierowcom. Obecnie trwa procedura odbiorowa, usuwanie usterek i rozliczenia

Zakończono również budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach koło Wrześni. Umowa na realizację tej inwestycji była podpisana 25 sierpnia ub. r. a 19 września Spółka otrzymała pozwolenie na użytkowanie. W ciągu roku zbudowała i wykończyła blisko 5 tys. m.kw. nowoczesnego obiektu służącego kształceniu zawodowemu nie tylko młodzieży i uczniów, ale też osób pracujących, osób poszukujących pracy i przekwalifikowujących się. Jest to unikalna placówka w skali kraju i jedna z nielicznych w Europie.

Portfel Spółki we wrześniu powiększył się o 3 nowe inwestycje. Została podpisana umowa na budowę Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a także Spółka powzięła informację o wyborze na realizację budowy kompleksu obiektów sportowych przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu wraz z rozbudową szkoły oraz budowę budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. Łączna wartość nowych inwestycji w portfelu MIRBUD S.A. wynosi ponad 93 mln zł.

Na wszystkich budowach prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres:

W miesiącu wrześniu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Z dużych kontraktów prowadzono prace na:

  • Budowa obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. Prowadzono roboty ziemne (usunięcie humusu, wykopy nasypy) mostowe (betonowanie fundamentów i filarów ), roboty branżowe (branża instalacyjna, energetyczna). W dalszym ciągu brak jest zakończenia formalnie tematu nieprzewidzianej kolizji z rurociągiem Ciechu z Wykonawcą w celu rozwiązania sprawy, brak działań Zamawiającego powoduje realne ryzyko konieczności przedłużenia terminu wykonania.
  • Budowa drogi ekspresowej S-5 -  Roboty drogowe prowadzone były we wszystkich dostępnych asortymentach. Przede wszystkim wykonywano roboty ziemne, roboty branżowe oraz roboty mostowe na wszystkich obiektach. Prowadzone były również roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni na ciągu głównym (warstwa podbudowy i  wiążąca)  oraz roboty bitumiczne na drogach zbiorczych.

  • Budowa Ogińskiego -  Prowadzone na wszystkich dostępnych frontach. Niestety od ponad dziewięciu  miesięcy Zamawiający opóźnia się z przekazaniem części terenu budowy (tzw. działek na tartaku), co wpłynie w sposób istotny termin zakończenia kontraktu. Istnieje realne zagrożenie nie zrealizowania zadania w pełnym zakresie.Budowa obwodnicy Bolkowa -  Prowadzone były roboty ziemne (nasypy) roboty branżowe ( usuniecie kolizji teletechnicznych i elektroenergetycznych) betonowanie fundamentów i filarów estakad oraz prowadzono budowę dróg oraz placów technologicznych.   
  • Remont Autostrady A-4 na zlecenie GDDKiA. W dniu 27.09.2018r zakończono realizację robót i zgłoszono gotowość do odbioru końcowego, komisja została powołana przez Zamawiającego na dzień 10.10.2018r. Roboty wykonano w zgodnie z terminami wynikającymi z zaakceptowanego harmonogramu.
  • Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 255 Pakość-Strzelno. Prowadzone były roboty ziemne oraz roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Ponadto dokonano wycinki drzew w ramach kontraktu.
  • Budowa obwodnicy Gąbina. Prowadzono roboty przygotowawcze (wycinka drzew i krzewów), roboty ziemne (zdjęcie warstwy humusu), roboty rozbiórkowe (rozbiórka ogrodzeń).  
  • Na mniejszych kontraktach prowadzono pracę na wszystkich możliwych frontach. W zależności od zaawansowania prowadzone były brukarskie, branżowe oraz bitumiczne.

We wrześniu Spółka złożyła oferty w 12-stu postępowaniach na łączną kwotę około 453,7 mln zł. Najniższą cenę Spółka zaoferowała w 5 postępowaniach na łączną kwotę 95,1 mln zł. Z uwagi na brak środków Zamawiający unieważnił 2 postępowania na kwotę 85,2 mln zł.

Podpisane zostały w m-cu wrześniu umowy na łączną kwotę 599 tyś zł.

We wrześniu z uwagi na natężenie prac, cały sprzęt zaangażowany był w realizowane przez spółkę zadania.

W m-cu wrześniu na wszystkich wytwórniach Spółki wyprodukowano łącznie ok 72,51 tyś ton masy.

We wrześniu JHM DEVELOPMENT S.A. uruchomiła przedsprzedaż II etapu osiedla w Katowicach  i skupiła się na promocji II etapu Osiedla Twoja Dolina podczas Śląskich Targów Nieruchomości  dniach 8-9 września br.  Stoisko targowe cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Podczas Targów podpisano pierwsze umowy rezerwacyjne na sprzedaż mieszkań budowanych w II etapie tej inwestycji.

Kolejną okazją do promocji inwestycji było Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. W dniach 15-16 września miasto będące siedzibą spółki odwiedziło ponad 250 tys. gości. W tym czasie na stoisku wystawienniczym JHM DEVELOPMENT promowano Apartamenty Zakopiańskie w Zakopanem oraz Apartamenty Reymonta w Skierniewicach.

Wrzesień był również miesiącem zakończenia realizacji inwestycji przy ul. Medycznej 10 w Łowiczu. Uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynku i zakończono sprzedaż lokali.W stolicy Tatr spółka buduje obiekt z 241 apartamentami w systemie „pod klucz”, natomiast w Skierniewicach realizowana jest inwestycja, w której zaprojektowano 212 lokali.

28 i 29 września w Koninie zorganizowano Dni Otwarte Osiedla Diamentowego, podczas których pracownicy Działu Sprzedaży prezentowali pozostające w sprzedaży mieszkania zrealizowane w ramach II etapu budowy tego osiedla oraz plany mieszkań realizowanych w ramach III etapu.

Stan zaawansowania budowy tego etapu Osiedla Diamentowego oraz pozostałych obecnie realizowanych inwestycji obrazuje poniższy wykres:

We wrześniu sprzedano 34 lokale(narastająco od początku roku: 257 lokali) oraz przekazano 21 lokali (narastająco: 297 lokali).

Wykonując uchwałę Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 11 maja 2018 r. we  wrześniu spółka JHM DEVELOPMENT, wypłaciła dywidendę w kwocie 2.076 tys. zł, tj. 0,03 zł na jedną akcję.

We wrześniu Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 zyskało nowego najemcę, który w hali B zajął lokal o powierzchni 60 mkw. W asortymencie nowo otwartego sklepu będzie między innymi odzież i galanteria skórzana. W hali H otwarta zostanie nowa perfumeria. Spółka MARYWILSKA 44 podpisała umowę na wynajem lokalu o powierzchni 20 mkw. oraz powierzchni wystawienniczej w pasażu głównym z firmą zajmującą się dystrybucją i sprzedażą produktów perfumeryjnych w średnim sektorze cenowym o najwyższej jakości. Nowy najemca jest głównym dystrybutorem produktów SENSIRO w Polsce. W ofercie sklepu prócz perfum damskich i męskich będą również zapachy dedykowane: do domu, samochodu. Aktualnie marka SENSIRO jest obecna w 55 krajach.


Od stycznia do września 2018 roku liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła 3.264.672 mln.Kolejny najemca Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powiększa powierzchnię handlową swojego lokalu. Sklep z bielizną nocną usytuowany w hali B dysponuje obecnie 80 m.kw. powierzchni.

PARK HANDLOWY MARYWILSKA 44

Największy market remontowo-budowlany PSB-Mrówka w Warszawie, który znajduje się w Parku Handlowym MARYWISLKA 44, przygotował dla swoich klientów dodatkową strefę sprzedaży materiałów budowlanych. W namiocie o powierzchni 375 mkw. wystawione zostały materiały budowlane, które pozwalają m.in. na zbudowanie domu w stanie surowym zamkniętym.

Proces komercjalizacji Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – w ofercie pozostał ostatni lokal o powierzchni 134 m.kw.

Wrzesień w EXPO MAZURY S.A. to przede wszystkim impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń ostródzkiego centrum czyli Kiermasz Ogrodniczy Zielona Arena. Jesienna edycja odbyła się w dniach 22-23 września i było to już dziesiąte spotkanie miłośników ogrodnictwa. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców i można było w niej znaleźć nie tylko rośliny i krzewy, ale także żywność i produkty regionalne. Kiermasz odwiedziły ponad 3000 osób.
Wrzesień to pracowity miesiąc dla Działu Zabudów Zewnętrznych. W tym miesiącu zrealizowali oni trzy zlecenia:

  • wykonanie zabudowy stoiska 24 m2 dla firmy LEF na targach ENERGETAP 2018 realizowanych w Bielsku Białej w dniach 11-13.09.2018 r.
  • wykonanie zabudowy stoiska 28 m2 dla firmy POL-HUN na targach IAW MESSE  2018 realizowanych w Kolonii (Niemcy) w dniach 19-21.09 2018 r.
  • wykonanie zabudowy stoiska 80 m2 dla MRiRW na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach w dniach 20-23.09.2018 r.

Źródło:

Grupa Mirbud

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz