Wydarzenia

2018-09-12 19:49:01 (2018-09-12 19:49:01)

Praga łączy – Chodź na Pragę!

Praga łączy – Chodź na Pragę!

Fundacja Otwarta Pracownia Twórcza oraz Bouygues Immobilier Polska zapraszają na otwarte wydarzenie kulturalne „Chodź na Pragę!”. Będzie to okazja do spotkania społeczności lokalnej oraz wszystkich miłośników Pragi. Wezmą w nim udział lokalni twórcy i artyści – malarze, rzeźbiarze oraz muzycy. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 września 2018 roku przy ulicy Grenadierów 30.
Wydarzenie ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani.

„Chodź na Pragę!” to inicjatywa skierowana do osób zainteresowanych rozwojem Pragi, jej historią, unikalnym klimatem oraz współpracą w ramach lokalnych kooperatyw. Spotkanie współorganizowane jest przez Fundację Otwarta Pracownia Twórcza, wspierającą i promującą działalność artystyczną zwłaszcza w dziedzinie sztuk plastycznych. Zaangażują się w nie artyści związani z warszawską Pragą

– malarze, rzeźbiarze oraz muzycy. Będzie to także okazja, by wzbudzić w dzieciach kreatywność.
– Praga jest wyjątkowym miejscem na mapie stolicy. Chcemy wspólnie pokazać jej ogromny potencjał,  a także zaprezentować dokonania tutejszych artystów, którzy odwołują się do bogatej tradycji kulturalno-artystycznej dzielnicy. Aktywnie angażujemy się we wsparcie lokalnej kultury i ekologii. Chcemy tworzyć inicjatywy i miejsca, które łączą mieszkańców i pomagają im nawiązać relacje – powiedział Piotr Jakubowski, Project Manager z firmy Bouygues Immobilier Polska.

W programie przewidziano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu integrujących aktywnościach. Będą to m.in. zajęcia plastyczne z udziałem malarki Magdy Hylak oraz warsztaty z lepienia z gliny ceramicznej, prowadzone przez artystę-ceramika
z „Kramiku Ceramicznego” przy ul. Ząbkowskiej. Dodatkowo przy współudziale reprezentantów Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza powstanie mozaika, która zostanie z mieszkańcami na dłużej jako element zagospodarowania skweru.

– Dla najmłodszych wielbicieli gier zespołowych i zabaw zręcznościowych przewidziano z kolei zajęcia z animatorem. Nie zabraknie również oprawy muzycznej oraz lokalnych smakołyków. W trakcie wydarzenia wystąpią: zespół Warszawiaki z utworami nawiązującymi do historii i tradycji stolicy, a także zespół prezentujący muzykę współczesną – powiedział Jan Kubicki, Prezes Zarządu Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza.

Wydarzenie odbędzie się w pobliżu projektu Icône, realizowanego przez Bouygues Immobilier Polska. Atrakcyjna okolica, dobra komunikacja z centrum miasta i wyjątkowy klimat Pragi tworzą miejsce, w którym warto mieszkać i spędzać wolny czas. W 8-piętrowym budynku znajdują się 84 mieszkania, do których w najbliższych tygodniach mieszkańcy odbiorą klucze. Przyszli członkowie wspólnoty w trakcie wydarzenia będą mogli nawiązać relacje i pozostawić swój „twórczy ślad” w postaci mozaiki na terenie przyległym do budynku.Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. to rodzinna firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, obecna w Polsce od 2001 roku. Firma należy w 100 proc. do Bouygues Immobilier z siedzibą we Francji. Pierwszą inwestycją oddaną do użytku przez Bouygues Immobilier Polska była Rezydencja Renoir na Ursynowie. Jakość oferowanych przez firmę produktów została potwierdzona przyznanym jej w 2004 roku Certyfikatem Systemu Jakości ISO 9001:2001, który jest odnawiany co roku. Ponadto dwie spośród inwestycji Bouygues Immobilier Polska wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Saint-Quentin w Yvelines (Francja). Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Źródło:

Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz