Spółki

2018-09-10 16:45:17 (2018-09-10 16:45:17)

Podsumowanie sierpnia w Grupie Kapitałowej MIRBUD

Podsumowanie sierpnia w Grupie Kapitałowej MIRBUD

Sierpień wszystkie spółki Grupy mogą uznać za udany - zaprezentowano bardzo dobre wyniki za I półrocze, a także kontynuowano dalszy rozwój spółek.
W sierpniu Grupa Kapitałowa MIRBUD pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami uzyskanymi w pierwszym półroczu 2018 r. Osiągnięte w tym okresie dobre wyniki wynikały głównie ze znacznego wzrostu przychodów ze sprzedaży w segmencie działalności budowlano- montażowej i działalności deweloperskiej. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 45% a zysku netto o 10% względem I półrocza roku 2017. Również pomimo ponadnormatywnego wzrostu cen materiałów i usług Grupa osiągnęła 9% rentownoś sprzedaży.

W sierpniu MIRBUD S.A. zakończył realizację budowy hali produkcyjno-magazynowej dla Panattoni w Radomsku. Pozwolenie na użytkowanie hali uzyskano na 9 dni przed terminem określonym w harmonogramie.

Wartość umowy na realizację hali wynosiła 8 mln euro netto, a ponadto w okresie realizacji przedmiotu umowy Mirbud S.A. wykonał roboty dodatkowe za łączną kwotę 746 tys. euro netto w istotny sposób podnoszące standard obiektu pod względem funkcjonalnym jak również w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
Ponadto w sierpniu spółka powzięła informację o wyborze jej oferty na realizację Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. To obecnie trzecie zadanie realizowane na zlecenie służb mundurowych. W sierpniu również miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia erekcyjnego pod budynek Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. W uroczystości wzięli udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Joachim Brudziński.

Na wszystkich budowach prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres:

W sierpniu PBDiM Kobylarnia S.A. kontynuowała prace na wszystkich swoich budowach. Z dużych kontraktów prowadzono prace na:
Budowie obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. Prowadzono roboty ziemne, drogowe oraz mostowe. Spółka otrzymała od Inwestora zamienną decyzję ZRID w dniu 29.08.2018r. W dalszym ciągu brak jest procedowania formalnie tematu nieprzewidzianej kolizji z rurociągiem Ciechu z Wykonawcą w celu rozwiązania sprawy - brak działań Zamawiającego powoduje realne ryzyko konieczności przedłużenia terminu zakończenia budowy

Budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie Mirbud S.A. - zakończono roboty bitumiczne.

Budowie drogi ekspresowej S-5 - roboty drogowe prowadzone były we wszystkich dostępnych asortymentach. Przede wszystkim wykonywano roboty ziemne, roboty branżowe oraz roboty mostowe na wszystkich obiektach. Prowadzone były również roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni na ciągu głównym (warstwa podbudowy i wiążąca) oraz roboty bitumiczne na drogach zbiorczych.
Budowie obwodnicy Bolkowa - Prowadzone były roboty ziemne (nasypy, odhumusowanie, wymiana gruntów) roboty branżowe (usuniecie kolizji teletechnicznych
i elektroenergetycznych) betonowanie fundamentów i filarów estakad oraz prowadzono budowę dróg oraz placów technologicznych.
Budowie Ogińskiego - Prowadzone na wszystkich dostępnych frontach. Niestety od ponad ośmiu miesięcy Zamawiający opóźnia się z przekazaniem części terenu budowy (tzw. działek na tartaku), co będzie miało wpływ na termin zakończenia kontraktu. Istnieje realne zagrożenie niezrealizowania zadania w pełnym zakresie.
Autostradzie A-4 - remont na zlecenie GDDKiA. W sierpniu nie prowadzono żadnych prac. We wrześniu zrealizowane zostaną etapy: D i E.
Rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 255 Pakość-Strzelno. Prowadzono roboty ziemne (odhumusowanie ) oraz prowadzono wycinkę drzew.
Budowie obwodnicy Gąbina. Przygotowywano dokumentację formalno-prawną kontraktu. Rozpoczęto prace przygotowawcze.
Na mniejszych kontraktach rozpoczęto prace na wszystkich możliwych frontach na pozostałych zadaniach w zależności od zaawansowania prowadzone były roboty rozbiórkowe, ziemne, brukarskie, branżowe oraz bitumiczne.

W sierpniu Spółka złożyła oferty w 12-stu postępowaniach na łączną kwotę około 213 mln PLN. Najniższą cenę Spółka zaoferowała w 4 postępowaniach na łączną kwotę 57,2 mln PLN. Z uwagi na brak środków Zamawiający unieważnił 2 postępowania na kwotę 42,8 mln PLN.
Podpisane zostały w m-cu sierpniu umowy na łączną kwotę 3 mln PLN
W sierpniu z uwagi na natężenie prac, cały sprzęt zaangażowany był w realizowane przez Spółkę zadania.
W sierpniu na wszystkich wytwórniach Spółki wyprodukowano łącznie ok 51,62 tys. ton masy.
Na wszystkich budowach prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres:

W sierpniu JHM DEVELOPMENT S.A. opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wartość przychodów ze sprzedaży z działalności deweloperskiej JHM DEVELOPMENT w I półroczu 2018 roku wzrosła w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku o 54% i wyniosła 58 499 tys. zł. Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej JHM DEVELOPMENT w I półroczu 2018 roku wyniosły 80.540 tys. złotych, co w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku stanowi wzrost o 39%.

Poprawę wyników finansowych zanotowano również po stronie zysku netto, który w I-szym półroczu 2018 wyniósł 8 627 tys. zł (w 2017 - 7 678 tys. zł). W I półroczu przekazano 230 lokali mieszkalnych i usługowych oraz podpisano umowy deweloperskie dla 164 lokali (sprzedaż nie ujęta w przychodach). W sierpniu tempo sprzedaży zostało utrzymane i na koniec miesiąca zanotowano sprzedaż 38 lokali (narastająco od początku roku: 223) oraz przekazano 18 lokali (narastająco: 276).

W sierpniu Spółka wyemitowała w trybie niepublicznym 3-letnie obligacje o wartości 10,5 mln złotych. Pozyskane w ten sposób środki finansowe wykorzystane zostaną m.in. na zakup gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie, co pozwoli na przyspieszenie tempa rozwoju Spółki.
Zgodnie z tym założeniem w tym miesiącu Zarząd JHM DEVELOPMENT zakupił trzy sąsiadujące ze sobą działki w Żyrardowie o łącznej powierzchni 3,1 tys. m2. W związku z bliskim zakończeniem budowy ostatniego z etapów Os. Okrzejówka zakupione działki stanowią gwarancję utrzymania ciągłości sprzedaży w tym mieście.

Dotychczas zrealizowane inwestycje w Żyrardowie i utrzymujące się wysokie tempo sprzedaży mieszkań w tej lokalizacji świadczą o wysokim popycie na mieszkania, a tym samym o atrakcyjności lokalnego rynku mieszkaniowego. Zakupione działki są zlokalizowane przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. W przyszłości Spółka zrealizuje na nich inwestycje deweloperską o wielkości ok. 100 lokali mieszkalnych. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem koncepcji architektonicznej inwestycji.

Na wszystkich budowach prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres:

 

W sierpniu Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 Sp. z o.o. poszerzyło swoją ofertę usługową w sektorze urody - otwarty został salon fryzjerski o powierzchni 20 m2. Najemca oferujący odzież damską zlokalizowany w hali C, powiększył swój lokal o kolejne 25 m2, oddając tym samym do dyspozycji Klientów szeroki wybór odzieży zlokalizowanej na powierzchni 50 m2. Również najemca oferujący odzież męską RED POLO zlokalizowany w hali F, powiększył swój lokal do 80 m2. Cenione w stolicy studio tatuażu – Studio 28 Tattoo powiększyło swoją powierzchnię do 80 m2.

Od stycznia do sierpnia liczba klientów odwiedzających kompleks handlowy MARYWILSKA 44 wyniosła ponad 2.900.000 osób.
W sierpniu kontynuowano modernizację CH MARYWILSKA 44. Zakończony został generalny remont sanitariatów w sektorze oznaczonym jako hala H. Kolejna grupa najemców zakończyła również prace modernizacyjne w swoich lokalach handlowych polegające m.in. na wymianie oświetlenia na LED, co pozwala na lepszą ekspozycję towarów, wymianie posadzek i malowaniu.

Z początkiem sierpnia nastąpiła zmiana nazwy i logo „Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44” na „Park Handlowy MARYWILSKA 44”. Nowa nazwa i logo powstało przede wszystkim dlatego, aby podkreślić nowoczesny charakter obiektu oraz celnie eksponować ofertę najemców. Nowa nazwa i logo „Park Handlowy MARYWILSKA 44” ma za zadanie wyeksponować cechy charakterystyczne marki. Tagline w logo „Dla domu i ogrodu” daje jasny i konkretny przekaz dotyczący asortymentu. Kolorystyka podkreśla nowoczesny styl obiektu, który doskonale wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy.
Również w sierpniu nastąpiło zapowiadane otwarcie sklepu Indian Meble, który zajął przestronny lokal o powierzchni 622 m2 oferując najwyższej jakości meble indyjskie i kolonialne. W ofercie sklepu znajdują się również meble wypoczynkowe Lavinia Furniture.

W sierpniu w Expo Mazury odbył się festiwal piw rzemieślniczych Browariada połączony z Festiwalem Smaku. Impreza, poza ofertą wystawców, obfitowała również w atrakcje: bieg piwny, Extra Expo Fest (przegląd niezależnych zespołów muzycznych), giełda birofiliów oraz gwóźdź programu – koncert zespołu Closterkeller. Imprezę odwiedziło 2500 osób, a można było na niej spróbować ponad stu gatunków piwa.

W sierpniu miała miejsce w ostródzkim centrum także jedna realizacja zewnętrzna: w dniach 10 – 12 sierpnia miał tu miejsce V Kongres Świadków Jehowy, w którym udział wzięło ok 3,5 tysiąca osób.

W sierpniu Expo Mazury podpisało także umowę na współorganizację w dniu 6 października 2018 roku targów Autoland Expo – targów motoryzacyjnych organizowanych wspólnie z jednym z największych w Polsce dostawców części samochodowych – firmą  Auto Land Polska S.A.

Źródło:

Mirbud

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz