Podsumowanie marca w działalności Grupy Kapitałowej MIRBUD

Spółki

2018-04-15 12:29:02 (2018-04-15 12:29:02)

Podsumowanie marca w działalności Grupy Kapitałowej MIRBUD

Podsumowanie marca w działalności Grupy Kapitałowej MIRBUD

Marzec w MIRBUD S.A. stał pod znakiem budowy hal magazynowych. W tym miesiącu, wraz z nastaniem wiosny bardzo intensywnie ruszyliśmy z budowami dla dwóch kluczowych, międzynarodowych deweloperów powierzchni komercyjnej: Panattoni Development i MLP Group. Nasza mapa budów została poszerzona o 4 nowe lokalizacje. W Szczecinie i w Gdańsku rozpoczęliśmy inwestycje na rzecz Panattoni Development. W ramach Panattoni Park Gdańsk III w Szadółkach i Panattoni Park Szczecin Załom oraz Panattoni Park Szczecin Trzebusz w Szczecinie powstaną hale magazynowe o łącznej powierzchni około 117 tys. mkw. Natomiast w Gliwicach i w Pruszkowie budujemy dla MLP Group hale o łącznej powierzchni blisko 47 tys. mkw. Budowane przez MIRBUD nowoczesne hale magazynowe zawsze są dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających najemców. Tym razem w MLP Pruszków dla cargo-partner, globalnego operatora logistycznego, przygotowywane zostanie 9,3 tys. mkw., zaś dla Avery Dennison, producenta i dystrybutora etykiet oraz materiałów samoprzylepnych powstanie 13,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Natomiast dla Just In Time Logistics Sp. z o.o. podmiotu świadczącego usługi outsourcingu logistycznego przeznaczone będzie 5 tys. mkw. powierzchni w parku MLP Gliwice

W miesiącu marcu z uwagi na panujące warunki atmosferyczne PBDiM Kobylarnia S.A. prowadziła pracę na budowach w ograniczonym zakresie.

Z dużych kontraktów prowadzono pracę na:

• Budowie obwodnicy Inowrocławia – etap II „łącznik”. W miarę możliwości prowadzono roboty ziemne, trwa uzgadnianie dokumentacji projektowej.

• Budowie drogi ekspresowej S-3 realizowanej na zlecenie firmy Mirbud – rozpoczęto roboty bitumiczne, realizowano umocnienie wylotów kanalizacji deszczowej oraz rowów.

• Budowie drogi ekspresowej S-5. W miarę możliwości pogodowych prowadzone były roboty ziemne (wykopy, nasypy, wymiany gruntu), realizowano wzmocnienie podłoża, warstw pośrednich. Ujemne temperatury oraz zbyt duże nawodnienie kruszywa nie pozwoliły na prowadzenie robót związanych z konstrukcją nawierzchni. Na obiektach mostowych prowadzone były prace na wszystkich możliwych obiektach. Wykonywano roboty zbrojarskie oraz betonowania. Dodatkowo prowadzone były roboty branżowe.

• Budowie obwodnicy Bolkowa – wykonywano roboty przygotowawcze, wycinki, odhumusowanie, prowadzono budowę dróg i placów technologicznych.

• Na małych kontraktach pracę dopiero zostaną rozpoczęte – obecnie trwa uzgadnianie harmonogramów, prowadzona jest w szerokim zakresie kontraktacja usług, materiałów, co pozwoli sprawnie realizować te zadania.

• Prace projektowe prowadzone są jeszcze na następujących zadaniach: Obwodnica Góry, DP 1350 Dębnica – Skokowa oraz obwodnicy Bolkowa.

W marcu Spółka złożyła oferty w 15-stu postępowaniach na łączną kwotę około 50 mln zł. Najniższą cenę Spółka zaoferowała w 6-ciu postępowaniach na łączną kwotę 33,5 mln zł. Z uwagi na brak środków, Zamawiający unieważnili 3 postępowania na kwotę 7 mln zł.

W marcu zakończono okresowe remonty sprzętu podstawowego (walce, rozkładarki, podajniki). Do zakończenia pozostały drobne naprawy nie wpływające na gotowość do pracy w sezonie. Odebrano przesiewacz do destruktu oraz zakończono remontu wytwórni mas bitumicznych. Dokonano pierwszych w tym roku rozruchów. Wszelkie prace przebiegły bez przeszkód.

 

W marcu br. spółka JHM DEVELOPMENT oddała do użytkowania inwestycję przy ul. Kopernika 15A w Skierniewicach. Obecnie w ofercie sprzedaży pozostały 2 ostatnie lokale.

Również w marcu spółka JHM DEVELOPMENT rozpoczęła sprzedaż lokali w dwóch budynkach realizowanych w ramach III etapu budowy Osiedla Diamentowego w Koninie. Umowę na realizację tej inwestycji spółka podpisała w lutym br. Generalnym Wykonawcą jest MIRBUD S.A. W ramach III etapu osiedla Diamentowego w Koninie powstaną 122 lokale mieszkalne oraz 32 garaże wbudowane.

Kolejną inwestycją, w której przedsprzedaż mieszkań rozpoczęto w bieżącym roku jest budynek nr 3, realizowany w ramach III etapu Osiedla Okrzejówka w Żyrardowie. W budynku do dyspozycji kupujących będzie 70 lokali mieszkalnych oraz 16 indywidualnych garaży wbudowanych. Po odstąpieniu od umowy z Korporacją Budowlaną DOM i przejęciu funkcji Generalnego Wykonawcy przez JHM DEVELOPMENT S.A. prace budowlane przebiegają zgodnie z planem.

Równolegle trwają prace związane z zakończeniem budowy budynku nr 2 na tym samym osiedlu. Tu również Generalnym Wykonawcą jest JHM DEVELOPMENT S.A. Zmiana Generalnego Wykonawcy nie wpłynie na wywiązanie się z umów sprzedaży w zakresie przeniesienia własności lokali.
Na koniec marca sprzedaż na II etapie Osiedla Okrzejówka wyniosła 85% lokali, a przedsprzedaż na III etapie – 25%.

 

Trzeci projekt, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w bieżącym miesiącu to Apartamenty Zakopiańskie, położone w spokojnej części miasta Zakopane. Inwestycja obejmuje realizację 241 apartamentów i lokali usługowych wraz z zapleczem rekreacyjno-turystycznym. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2020. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

W miesiącu marcu Spółka JHM DEVELOPMENT S.A. sprzedała 26 lokali (narastająco od początku roku 93) i przekazała 39 lokali (narastająco od początku roku 114).

Prace budowlane na wszystkich realizowanych inwestycjach przebiegają zgodnie z planem, a ich postęp przedstawia poniższy wykres.

 

Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 zyskało nowych najemców
z branży odzieżowej i kosmetycznej. W hali A został otwarty sklep oferujący ubranka i akcesoria do chrztu oraz dodatki komunijne. Na terenie sklepu GOWA-MEBLE (hala F) został otwarty punkt
z rowerami i akcesoriami rowerowymi.

W każdą niedzielę w miesiącu marcu wolną od handlu w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44 otwartych było ponad 600 sklepów, w których za kasą stanęli ich właściciele. Taką możliwość, tym podmiotom gospodarczym daje art. 6 ust. 1 oraz art. 8 ust. 1 ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta. CH MARYWILSKA 44 będzie otwarte w każdą niedzielę, objętą zakazem handlu.

Od stycznia do marca 2018 roku Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 odwiedziło ponad 800 tys. osób.

Na terenie kompleksu handlowego MARYWILSKA 44 funkcjonuje już stacja rowerów miejskich Veturilo. Podobnie jak w ubiegłym roku, stacja usytuowana została pomiędzy wejściem nr 12 do Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 oraz przed nowym obiektem – Wodnym Parkiem Handlowym MARYWILSKA 44.

WODNY PARK HANDLOWY MARYWILSKA 44

W marcu w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 otwarty został samoobsługowy market PSB-Mrówka, oferujący artykuły budowlane, remontowe i wykończeniowe z sektora „dom i ogród”. Jego powierzchnia wynosi 2.268 mkw. Dodatkowo na zewnątrz znajdzie się duży ogród
o powierzchni około 800 mkw. z artykułami ogrodniczymi. Jest to największy market tej sieci w Warszawie.

Również w marcu otwarty został jedyny w Warszawie salon łazienek firmy JETA. Sklep zajmuje się kompleksową sprzedażą urządzeń sanitarnych i artykułów niezbędnych do wyremontowania łazienki. Powierzchnia sklepu to 450 mkw.

Proces komercjalizacji Wodnego Parku Handlowego MARYWILSKA 44 dobiega końca – obecny poziom wynajmu to prawie 90 proc. W ofercie pozostały jeszcze ostatnie cztery lokale o powierzchni od 80 do 500 mkw.

21 marca br. w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 odbył się event pn. MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY, skierowany do architektów, projektantów wnętrz, dziennikarzy oraz miłośników aranżacji wnętrz i dobrego designu. Celem organizowanego wydarzenia było m.in. poinformowanie o Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44, który staje się ważnym w stolicy miejscem inspiracji i zakupów na dynamicznie rosnącym rynku materiałów z wyposażeniem wnętrz. Poprzez event chcieliśmy także budować wizerunek zaufanego i profesjonalnego partnera w branży, a także nawiązać bezpośrednie relacje z mediami tradycyjnymi i społecznościowymi, które przełożą się na publikacje, a tym samym na promocję parku, obecnych najemców oraz szerzenie informacji wśród potencjalnych najemców i nowych klientów.

Podczas eventu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY dla projektantów i architektów wnętrz, w którym do wygrania był wyjazd na Międzynarodowe Targi Designu w Mediolanie SALONE DEL MOBILE.MILANO 2018. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu przestrzeni dziennej lub wypoczynkowej z wykorzystaniem najnowszych trendów 2018 uwzględniających minimum jedną z tendencji takich jak: kolory, tekstylia, dekoracja ścian. Wpłynęło ponad 30 prac konkursowych.

 

Marzec w EXPO MAZURY to przede wszystkim dwa duże wydarzenia targowe. Pierwsze z nich to piąta edycja targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena (17-18 marca). Na 30.000 mkw. swoją ofertę prezentowało ponad 100 wystawców, a hale targowe odwiedziło łącznie 18.000 osób. Dzięki zróżnicowanym strefom tematycznym na zwiedzających czekały nie tylko oferty dealerów, ale także m.in. wystawa klasyków i aut tuningowanych. Bogaty program, mnóstwo konkursów i atrakcji nie zdominowało targowego charakteru imprezy – podczas wydarzenia zawarto transakcje na ponad 3 miliony złotych! Gośćmi specjalnymi imprezy byli Maciej Wisławski, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita oraz znany youtuber Kickster. Partnerami wydarzenia byli Orlen Oil, Auto Land, Mint Events i Klasyczna Jazda.

Druga impreza to dwa wydarzenia odbywające się w tym samym czasie: targi wyposażenia wnętrz i ogrodów Twój Dom Twój Ogród oraz kiermasz ogrodniczy Zielona Arena. Na trzecią edycję targów Twój Dom Twój Ogród i dziewiątą edycję kiermaszu ogrodniczego Zielona Arena przyszło 11 000 odwiedzających. W największych halach obiektu Expo Mazury znalazło się blisko 200 wystawców. Gościem Specjalnym wydarzenia był Dominik Strzelec, znany z programu ,,Odlotowy Ogród“.

9 marca w EXPO MAZURY po raz drugi odbył się Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach. W spotkaniu wzięło udział niemal 1.500 sołtysów z regionu, a uświetnił je występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” oraz wykład profesora Stanisława Achremczyka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Również w marcu ostródzkie centrum podpisało umowę z Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych – porozumienie dotyczy organizacji w EXPO MAZURY jesiennych targów rolnych.

 

Źródło:

MIRBUD

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz