Ukończono trzeci etap 19. Dzielnicy, osiedla w całości zaprojektowanego przez biuro JEMS Architekci

Inwestycje

2018-04-15 11:57:53 (2018-04-15 11:57:53)

Ukończono trzeci etap 19. Dzielnicy, osiedla w całości zaprojektowanego przez biuro JEMS Architekci

Ukończono trzeci etap 19. Dzielnicy, osiedla w całości zaprojektowanego przez biuro JEMS Architekci

240 nowych mieszkań.

Ukończono trzeci etap 19. Dzielnicy, osiedla w całości zaprojektowanego przez biuro JEMS Architekci

 

W ostatnich miesiącach do użytku został oddany 3. etap inwestycji 19. Dzielnica - największego otwartego osiedla w centrum Warszawy, zaprojektowanego przez biuro JEMS Architekci. Nowo powstałe budynki, to 240 nowych mieszkań oraz liczne lokale usługowe.

 

19. Dzielnica została pomyślana, jako nowa, spójna architektonicznie część Warszawy. Nic więc dziwnego, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji mieszkaniowych w stolicy. Osiedle ma własną infrastrukturę: ulice, skwery, zielone patia oraz zaplecze usługowo-handlowe. Projekt zakłada wybudowanie łącznie 1700 mieszkań w 6 etapach. Inwestycja jest realizowana przez spółkę Pro Urba.

 

Niedawno do użytku oddano 3. etap inwestycji - budynki B i E. “Ich forma wynika z założeń przyjętych w masterplanie 19. Dzielnicy. Odniesieniem dla kształtowania brył obiektów były budynki o największej liczbie kondygnacji (VII), zlokalizowane na obrzeżach założenia urbanistycznego, wzdłuż ulic Siennej i Kolejowej, ze stopniowym zmniejszaniem się liczby kondygnacji w kierunku centrum założenia” - informuje biuro JEMS Architekci.

 

Najwyższe skrzydła nowo powstałych budowli zaprojektowano tak, by podkreślały miejsca charakterystyczne dla całego założenia – zamknięcia osi placów i zakończenia ulicy Siennej. Dziesięciokondygnacyjne skrzydło zlokalizowano w narożniku budynku B, na zakończeniu fragmentu ulicy Siennej od strony ulicy Towarowej. Pozostałe skrzydła mają wysokość 7 kondygnacji. Budynek E ma wysokość 7 i 8 kondygnacji.

 

Charakterystyczną cechą elewacji obu budynków jest zmienny układ modułów elewacyjnych. W budynku B nieregularność elewacji utworzona została przez zestawienie 3 typów otworów okiennych i podkreślona swobodnym ułożeniem płyt na elewacji. W budynku E regularność układu okien i loggii przełamana została przez nieregularne rozmieszczenie balkonów na elewacji południowej oraz loggii na elewacji północnej. Boczne ściany budynków są niemal całkowicie pozbawione otworów okiennych. Wykończone są jednorodnym materiałem – panelami z włókno-cementu - i stanowią tło dla zasadniczych części elewacji. Kompozycja fasad ze zmiennym układem okien na każdej kondygnacji wpływa na niepowtarzalność rzutów poszczególnych pięter. Dzięki grze modułów architekci osiągnęli intrygujący efekt dynamiki i głębi brył.

 

Osiedle 19. Dzielnica zdążyło już zdobyć liczne nagrody: I miejsce w konkursie Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii "Zespół Budynków Wielorodzinnych" (PZFD), Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014”, I nagrodę Najlepszy Wielorodzinny Budynek w Polsce w latach 2000-2012 w konkursie „Życie w Architekturze. W 2015 roku 19. Dzielnica otrzymała I Nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska "Projekt: Przestrzeń". Do zrealizowania zostały jeszcze 3 etapy inwestycji.

 

Inwestor: PRO URBA

Projekt: JEMS Architekci

Zespół projektowy 3. etapu: Olgierd Jagiełło, Paweł Majkusiak, Piotr Lisowski, Dariusz Wasak, Marta Świątek-Piziorska, Zuzanna Ufnalska, Agnieszka Rokicka, Maks Potapow, Wojciech Gruszczyński

 

 

 

Źródło:

JEMS Architekci

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz