Inwestycje

2018-01-12 15:29:38 (2018-01-12 15:29:38)

YIT wybrał generalnego wykonawcę I etapu Aroma Park

YIT wybrał generalnego wykonawcę I etapu Aroma Park

YIT, największy fiński developer, wybrał generalnego wykonawcę I etapu inwestycji Aroma Park. Projekt zrealizuje spółka UNIBEP.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa budynku mieszkalnego o wysokości 4 kondygnacji nadziemnych, w którym znajdzie się 78 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy oraz 95 miejsc postojowych. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni blisko 3 ha, położonej przy ulicy Klasyków 10 w Warszawie.

- Aroma Park będzie realizowany w pięciu etapach. W ramach inwestycji powstaną kameralne 3-piętrowe budynki, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. W skład zespołu wchodzi historyczna zabudowa drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904, która zostanie przez nas zrewitalizowana. – mówi Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny YIT w Polsce.

Projektantem Aroma Park jest pracownia KAPS ARCHITEKCI Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o. Przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu już trwa.

Zieleń i strefa relaksu

Ogromną wartość inwestycji stanowi otaczająca natura. Zieleń wraz z pięknym starodrzewiem to elementy, które stanowią blisko 40% powierzchni działki. Aroma Park graniczy także z odnowionym Parkiem Henrykowskim, który od kilku lat stanowi centrum życia kulturalnego i społecznego dzielnicy Białołęka. W ramach inwestycji powstanie także 6 stref specjalnych. Będą to kolejno strefa ciszy, strefa aktywności, strefa wspólna, dwie strefy półprywatne oraz strefa kontekstu historycznego. Pierwsze dwie będą służyć aktywnemu relaksowi - głównie dzięki przestrzeni dla miłośników jogi, placowi zabaw czy siłowni. Nie zabraknie również hamaków czy stolików szachowych. W strefach wspólnych i półprywatnych pojawią się natomiast ogród oraz przestrzeń piknikowa. Zaś strefa historyczna będzie stanowić reprezentacyjne wejście osiedla.


 

Więcej o YIT

YIT (czytaj: waɪ aɪ tiː) jest największym deweloperem w Finlandii i jednym z największych deweloperów w Europie. Tworzymy stabilne oraz zrównoważone środowiska miejskie poprzez budowę i sprzedaż mieszkań, obiektów komercyjnych oraz infrastruktury. Skupiamy się na świadczeniu najwyższej jakości obsługi klienta oraz ciągłym doskonaleniu naszej wiedzy i umiejętności. Od ponad 100 lat oferujemy lepsze miejsca do życia w Finlandii. Jesteśmy również obecni w Estonii, na Łotwie, na Litwie, w Rosji, w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W YIT jesteśmy zawsze o krok do przodu – dbamy o naszych klientów, partnerów oraz pracowników. W 2016 r. sprzedaliśmy 7.450 mieszkań osiągając przychód z działaności mieszkaniowej wynoszący prawie 1 mld EUR. Nasze całkowite przychody wyniosły blisko 1,8 mld EUR. Akcje YIT są notowane na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki

Źródło:

YIT

GeneralniWykonawcy.pl, Copyright 2015-2017 FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, All rights reserved. ©


FUNDACJA PRAW BUDOWLAŃCA, ul. Gwiaździsta 62/12/2, 53-413 Wrocław, KRS 0000469943, NIP 897-179-15-63, REGON 022191715

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz